Badanie Bankrolling Stem-Cell za pomocą Dolarów Kalifornii

Jedynym możliwym źródłem odpowiedniego wsparcia naszych szkół medycznych i badań medycznych jest opodatkowanie rządu federalnego. Taki program musi zapewniać pełną swobodę instytucjom i poszczególnym naukowcom w rozwijaniu i prowadzeniu ich prac badawczych. Te potężne deklaracje odpowiedzialności – publiczne finansowanie badań na poziomie krajowym i naukowe priorytetyzowanie przez niezależnych badaczy – od amerykańskiego chirurga generalnego Thomasa Parrana w 1945 r. zapoczątkował program wzajemnej oceny, stypendialny, który został ustanowiony w następnym roku w National Institutes of Health (NIH). Spośród 59 nagród Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny, które zostały przyznane od tego czasu, 42 włączyło co najmniej jednego naukowca współpracującego z funduszami NIH, a dziś zaledwie dzień upływa bez wiadomości o medycznym postępie wynikającym z badań wspieranych przez NIH. Ludzkie zarodkowe komórki macierzyste. Panel A pokazuje ludzki zarodek na etapie blastocysty. Panel B pokazuje kolonie ludzkich zarodkowych komórek macierzystych po dysocjacji enzymatycznej.

Niektórzy uważają, że administracja Busha wycofała się z tego szerokiego i spektakularnie udanego mandatu, instalując go na politycznej scenie, schładzając polityki i ograniczając ograniczenia w zakresie wsparcia federalnego w poszczególnych obszarach badań biomedycznych. Zaniepokojony tym spostrzeżeniem, koalicja obywateli, naukowców i biznesmenów postawi przed wyborcami z Kalifornii 2 listopada 3 miliardy obligacji, aby zapewnić państwowe fundusze na badania nad ludzkimi embrionalnymi komórkami macierzystymi w publicznych i prywatnych akademickich instytucjach badawczych w Kalifornii.
Propozycja 71, California Stem Cell Research and Cures Initiative, stworzyłaby Kalifornijski Instytut Medycyny Regeneracyjnej, który przez ponad 10 lat przeznaczałby co najmniej 90 procent swoich funduszy na stypendia dla naukowców w Kalifornii poprzez konkurencyjną, recenzowany proces, który naśladuje podejście NIH. Do 10 procent funduszy byłoby przyznawane szybko – ponownie w konkurencyjnym, opartym na zasługach procesie – na budowę lub rozwój naukowych i medycznych obiektów badawczych, w których można by prowadzić badania. Grupa robocza ds. Standardów rozliczalności naukowej i medycznej, składająca się z etyków oraz ekspertów naukowych i klinicznych, ustanowi rygorystyczne badania i normy etyczne, które zapewnią również bezpieczeństwo pacjentów, prawa i prywatność.
Wszelkie wysiłki tej wielkości z pewnością wzbudzą pewne istotne obawy. Niektórzy uważają, że program jest po prostu zbyt drogi i twierdzą, że delikatna gospodarka kalifornijska nie może wspierać takiego programu w obliczu tak wielu innych pilnych priorytetów. Chociaż inicjatywa nakreśla wytyczne dotyczące własności intelektualnej mające na celu generowanie finansowego zwrotu do państwa, język jest niejasny i może nie być zgodny z ustaloną polityką akademicką. Na poziomie praktycznym niektórzy obawiają się, że nawet wielka kohorta kalifornijskich naukowców nie poświęciłaby tak dużej ilości funduszy w zamyśleniu i mądrze, zwłaszcza na samym początku. Inni podkreślają, że tworzenie niezależnego priorytetu państwowego koncentrującego się na pojedynczym problemie, niezależnie od tego, jak ważne, nie jest drogą do solidnej polityki naukowej
[patrz też: cienki kał, wysiękowe zapalenie opłucnej, stolec owczy ]
[więcej w: olx zakopane, kalorie banan, inteligencja emocjonalna pdf ]