Biologia i zaburzenia mielinowe ad

Większość rozdziałów poświęconych podstawom naukowym zaczyna się od cytowania ich przełomowych badań, z których każda jest adekwatna pomimo upływu dekad. Rozdziały dotyczące chorób mieliny również w pełni prezentują poprzednią pracę. Takie podejście jest szczególnie odpowiednie w przypadku słabo rozumianych centralnych i obwodowych zapalnych chorób demielinizacyjnych, stwardnienia rozsianego i ostrej zapalnej polineuropatii demielinizacyjnej, co do których istnieje ryzyko spekulacji bez bezpiecznego uziemienia w odpowiedniej historii. Każdy rozdział kończy się rozważną perspektywą na nierozwiązane problemy i przyszłe kierunki. W odpowiednich lokalizacjach przepływ informacji zatrzymuje się i można znaleźć hojną analizę ważnego tematu teoretycznego. Przykładem jest recytacja nozologii leukodystrofii autorstwa Jima Powersa oraz prowokacyjna dyskusja Jima Goldmana o względnych zaletach przenoszenia zróżnicowanych i niezróżnicowanych preparatów komórkowych w celu naprawy tkanek. W dwóch tomach powtarzające się rozważania kilku pytań dużego obrazu tworzą serię motywów przewodnich. Należą do nich molekularny charakter i konsekwencje w odniesieniu do choroby komunikacji między aksonami a komórkami mielinizacyjnymi, wyzwaniami i potencjalnymi korzyściami terapii z transplantacją komórek oraz niestrukturalnymi funkcjami białek mielinowych w biologii komórek tworzących mielinę. Ponieważ główni autorzy zajmowali się tymi tematami wiele razy w ciągu wielu lat w mówionym i pisanym dyskursie, dyskusja na te tematy daje przyjemny efekt ożywionego dialogu między uczonymi. W rezultacie czytelnik uzyskuje jednocześnie dużą ilość informacji i otrzymuje każdy odrębny punkt widzenia, który następnie zostaje umieszczony w perspektywie w kolejnych rozdziałach.
Mam bardzo mało pytań z jakością książki. Niektóre rozdziały są niewystarczająco zilustrowane; przydatny byłby glosariusz, biorąc pod uwagę liczbę reprezentowanych tu różnych dyscyplin; niektórzy ważni badacze nie są reprezentowani, a ich włączenie zwiększyłoby przyszłe edycje. Ogólnie rzecz biorąc, Myelin Biology and Disorders stanowi osiągnięcie brawurowe dla wszystkich zainteresowanych, a teraz standard dla tej dziedziny.
Richard M. Ransohoff, MD
Cleveland Clinic Lerner College of Medicine, Cleveland, OH 44195
[email protected] org
[więcej w: mikroangiopatia zakrzepowa, wysiękowe zapalenie opłucnej, onkogeny ]
[przypisy: kłykciny kończyste leczenie, kłykciny kończyste objawy, kminek właściwości ]