Cło w Iraku i Afganistanie oraz problemy zdrowia psychicznego

Hoge i in. (1 lipca) ocenił problemy ze zdrowiem psychicznym członków armii amerykańskiej i korpusu piechoty morskiej, którzy brali udział w operacjach bojowych w Iraku i Afganistanie. Dodatkowe analizy mogą dalej wyjaśniać interesujące wyniki.
Po pierwsze, duża część uczestników była pozytywnie nastawiona do więcej niż jednego zaburzenia w badaniu przesiewowym. Ważne jest, aby dowiedzieć się o częstotliwości występowania wielu zaburzeń2 oraz o tym, czy doświadczenia związane z rozmieszczeniem i walką były niezależnie związane z depresją i lękiem.3 Ponadto około jedna czwarta z zatrudnionego personelu zgłosiła nadużywanie alkoholu, które okazało się być związane z zespół stresu pourazowego we wcześniejszych badaniach.4 Nieleczeni dotknięci chorobą przeciwnowotworowi mogliby spożywać alkohol jako lekarstwo na objawy psychiczne.5 Pouczające byłoby wiedzieć, czy związek między brakiem leczenia a nadużywaniem alkoholu istnieje w niniejszym badaniu.
Po drugie, autorzy porównali postrzegane bariery w opiece psychiatrycznej pomiędzy respondentami, którzy spełnili kryteria przesiewowe dla zaburzenia psychicznego a tymi, którzy tego nie zrobili. Bardziej informatywnym podejściem, jeśli chodzi o wpływ na zdrowie publiczne, może być porównanie postrzeganych barier w opiece między członkami służby z problemami zdrowia psychicznego, którzy otrzymali opiekę, a tymi, którzy tego nie zrobili.
Raz Gross, MD, MPH
Yuval Neria, Ph.D.
Columbia University, New York, NY 10032
[email protected] edu
5 Referencje1. Hoge CW, Castro CA, Messer SC, McGurk D, Cotting DI, Koffman RL. Obowiązek bojowy w Iraku i Afganistanie, problemy ze zdrowiem psychicznym i bariery w opiece. N Engl J Med 2004; 351: 13-22
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Forbes D, Creamer M, Hawthorne G, Allen N, McHugh T. Współwystępowanie jako predyktor zmiany objawów po leczeniu w stresie pourazowym związanym z walką. J Nerv Ment Dis 2003; 191: 93-99
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Neria Y, Bromet EJ. Współwystępowanie PTSD i depresji: powiązane lub osobne przypadki. Biol Psychiatry 2000; 48: 878-880
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
4. Neria Y, Koenen KC. Czy reakcja na stres i stres pourazowy odnoszą się do zdrowia fizycznego i niekorzystnych praktyk zdrowotnych. 18-letnia obserwacja izraelskich weteranów wojennych. Lęk przed stresem, 2003, 16: 227-239
Crossref Web of ScienceGoogle Scholar
5. Bremner JD, Southwick SM, Darnell A, Charney DS. Przewlekły PTSD w weteranów wojennych w Wietnamie: przebieg choroby i nadużywanie substancji. Am J Psychiatry 1996; 153: 369-375
Web of Science MedlineGoogle Scholar
Hoge i in. zidentyfikowali istotne bariery w leczeniu niepokoju psychicznego u bojowników powracających z Iraku i Afganistanu. Autorzy zalecają świadczenie usług w zakresie zdrowia psychicznego w ramach opieki podstawowej w celu przezwyciężenia postrzeganych barier nieufności, słabego dostępu i stygmatyzacji. W 1996 roku, aby zachęcić do korzystania z takich usług przez naszych weteranów, dostawcy zdrowia psychicznego znajdowali się w jednej podstawowej klinice. W ten sposób dostawcy zdrowia psychicznego ocenili czterokrotnie więcej pacjentów niż podobna klinika podstawowej opieki medycznej zgodnie ze zwykłymi procedurami skierowania W naszym obecnym badaniu badamy dwuletni wynik leczenia objawów psychologicznych za pomocą tego modelu w próbie 48 pacjentów (dane niepublikowane). Spośród nich 40 (83 procent) wskazało, że dostępność lekarza pierwszego kontaktu w podstawowej opiece zdrowotnej jest pomocna; 15 pacjentów (31 procent) szczególnie wskazało na brak stygmatyzacji lub łatwiejszy dostęp jako korzyści. Wśród uczestników, z którymi przeprowadzono wywiady, było 19 (40 procent), którzy odmówili leczenia lub odpadli.
Weterani częściej korzystają z usług w zakresie zdrowia psychicznego w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej. Takie programy dla powracających weteranów wojennych mogą potencjalnie zaspokoić ważną potrzebę.
Anna G. Engel, MD
Cheryl A. Aquilino, Ph.D.
Centrum Medyczne Stratton Veterans Affairs, Albany, NY 12208
anna. [email protected] va.gov
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają: Drs. Gross i Neria wskazują obszary do dalszej analizy, ponieważ nadal oceniamy wpływ bieżących działań wojennych na zdrowie psychiczne, w tym czynniki ryzyka, liczne zaburzenia psychiczne i bariery w opiece. Jesteśmy wdzięczni doktorowi. Engel i Aquilino za dostarczanie danych wspierających ważną strategię zmniejszania barier w opiece. Usługi w zakresie zdrowia psychicznego są zwykle dostarczane w klinikach specjalistycznych w szpitalach lub biurach. Bazując na naszym doświadczeniu z członkami armii i korpusu piechoty morskiej, wierzymy, że świadczenie usług w zakresie zdrowia psychicznego w klinikach podstawowej opieki zdrowotnej sprawiłoby, że te usługi byłyby rutynowe, ułatwiałyby badanie przesiewowe w przypadku problemów ze zdrowiem psychicznym oraz poprawiały świadomość i leczenie tych problemów. przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.
Opieka podstawowa została określona jako de facto system służby zdrowia psychicznego.1 W wojsku zaburzenia psychiczne są szóstą wiodącą kategorią chorób (zdefiniowaną przez Międzynarodową Klasyfikację Chorób, Dziewiąta Rewizja) w leczeniu ambulatoryjnym, są prawie tak powszechne jak choroby układu oddechowego i często występują wraz z innymi schorzeniami.2.3 Jednak specjalistyczne leczenie problemów ze zdrowiem psychicznym wiąże się z wyjątkowymi barierami w opiece, w szczególności z napiętnowaniem. Jest prawdopodobne, że specjalistyczne kliniki zdrowia psychicznego przyczyniają się do stygmatyzacji poprzez oddzielne kliniki, wejścia i dokumentację medyczną, szczególnie w środowisku wojskowym, w którym żołnierze często mieszkają i pracują razem i mogą nie mieć prywatności, gdy korzystają z kliniki na stanowisku.
Wojsko oferuje wyjątkowe możliwości studiowania nowych modeli świadczenia usług. Należą do nich jedno miejsce, do którego można się udać w przypadku wezwania na wypadek choroby (terminu używanego przez żołnierzy do pilnej wizyty w przychodni podstawowej), która oferuje opiekę zarówno w zakresie problemów medycznych, jak i psychicznych; świadczenie usług w zakresie zdrowia psychicznego na zasadzie wejścia (bez konieczności umawiania się na wizytę); ustanowienie procedur dokumentowania opieki nad problemami ze zdrowiem psychicznym w regularnych dokumentach medycznych; oraz zapewnienie poufności, poczynając od braku konieczności podania przyczyny wizyty w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, dopóki pacjent nie stanie twarzą w twarz z lekarzem. Mamy nadzieję, że nasze badania pobudzą dalsze badania i testy nowych modeli usług w zakresie zdrowia psychicznego.
Charles W. Hoge, MD
Stephen C. Messer, Ph.D.
Carl A. Castro, P
[podobne: pleuroskopia, kruczenie jelit, kalikreina ]
[więcej w: osp opalenica, jagody goji opinie, jak szybko obniżyć ciśnienie ]