Embryonic Stem-Cell Research – Przypadek dla funduszy federalnych

W debacie pomiędzy tymi, którzy popierają federalne fundusze na badania nad embrionalnymi komórkami macierzystymi i tymi, którzy tego nie robią, punkt krytyczny został przeoczony. Badania wykorzystujące tę technologię są mocno wspierane w wielu krajach, w tym w Australii, Izraelu, Czechach, Singapurze, Korei i Wielkiej Brytanii. Inni na świecie doceniają potencjał tej technologii. Jeśli nadal będziemy zapobiegać wykorzystywaniu funduszy federalnych do wspierania tych badań w Stanach Zjednoczonych, zdolność naszych naukowców zajmujących się biomedycyką do konkurowania z innymi zespołami badawczymi na całym świecie zostanie osłabiona. Bez względu na to, jak bardzo się staramy, nie możemy ustanowić prawa do końca procesu odkrywania, który wielu w tym kraju i gdzie indziej na świecie uważa za uzasadnione etycznie. Prace będą kontynuowane – ale poza Stanami Zjednoczonymi. Przykład pojedynczej choroby, cukrzycy, sugeruje zakres możliwości. Załóżmy, że w przyszłym tygodniu grupa ogłosiła, że z powodzeniem przeprowadziła eksperymenty pokazujące, że genetycznie identyczne komórki beta trzustki można hodować w hodowli tkankowej z użyciem jądra dawcy od pacjenta i ludzkich zarodkowych komórek macierzystych. Gdyby nasza społeczność pracująca w dziedzinie biomedycyny miała doświadczenie z tą technologią, prawdopodobnie replikacja wyników potrwa od trzech do sześciu miesięcy; bez wymaganego laboratoryjnego know-how, w wyniku naszej obecnej federalnej polityki zezwalającej na badania jedynie ograniczoną liczbą istniejących wcześniej zarodkowych linii komórek macierzystych, te eksperymenty mogą trwać latami, a replikacja prawdopodobnie miałaby miejsce poza Stanami Zjednoczonymi Stany Zjednoczone.
Następnym krytycznym krokiem byłoby wykazanie, że komórki beta trzustki można rozszerzyć ex vivo, aby uzyskać odpowiednią liczbę do przeszczepienia i wstrzyknięcia pacjentom z cukrzycą, gdzie wyleczyliby cukrzycę pacjentów. Aby dane były przekonujące, małe próby musiałyby wykazać, że komórki funkcjonowały zgodnie z życzeniem przez 6 do 12 miesięcy u niewielkiej liczby pacjentów. Ponownie, aby te badania zakończyły się sukcesem, lekarze i naukowcy, którzy mogliby tworzyć i poszerzać linie komórkowe, musieliby być przeszkoleni i gotowi do uczestnictwa. Bez doświadczonej siły roboczej można by dodać lata do wymaganego czasu. Bardziej niż prawdopodobne, takie eksperymenty będą musiały być prowadzone poza Stanami Zjednoczonymi.
Następnie należy zamontować główne badanie kliniczne. Technologia tworzenia komórek do przeszczepu musiałaby zostać rozszerzona na wiele ośrodków, konieczne byłoby wdrożenie środków kontroli jakości, rekrutacja pacjentów, utworzenie linii komórek beta, wstrzyknięcie komórek i pacjentów przez co najmniej 30 miesięcy. Wczesne badania prawdopodobnie wykorzystywałyby zastępcze punkty końcowe, takie jak poziomy hemoglobiny glikozylowanej; badania z odpowiednią mocą do wykrywania różnic w klinicznych punktach końcowych, takie jak rozwój niewydolności nerek lub zdarzeń naczyniowych, zajęłyby znacznie dłużej. Według ostrożnych szacunków, jeśli przełom w poziomie laboratoryjnym nastąpi w przyszłym tygodniu, minie ponad pięć lat, zanim pojawi się lek na cukrzycę oparty na komórkach macierzystych. Bez federalnych funduszy na badania nad komórkami macierzystymi, warunkiem wstępnym dostępności dobrze przygotowanych pracowników badawczych, eksperymenty te byłyby prowadzone prawdopodobnie poza Stanami Zjednoczonymi.
Chociaż pięć lat może wydawać się długotrwałym, w skali rozwoju terapeutycznego jest stosunkowo krótki Jeśli nie uda nam się wprowadzić niezbędnej technologii badawczej do głównego nurtu teraz, nasze dzieci i wnuki mogą musieć opuścić Stany Zjednoczone, aby skorzystać z terapii, które obecnie rozwijają inne narody. Nasi naukowcy muszą być w stanie adoptować i wykorzystywać technologię zarodkowych komórek macierzystych, gdy dążą do jej wykorzystania w leczeniu wielu chorób zwyrodnieniowych. Takie badania są obiecujące, ale należy je rozwijać, aby się rozwijać.
Mamy nadzieję, że postępy wynikające z technologii komórek macierzystych przyniosą nowe narzędzia do opieki medycznej. W hipotetycznym przykładzie opisanym powyżej, postęp w badaniach byłby zgłaszany na każdym etapie. Jako redaktorzy czasopism zobowiązujemy się do bezwarunkowej kontroli wszelkich prac nad komórkami macierzystymi, które zostały nam przedstawione. Zobowiązujemy się zgłaszać prawdziwe postępy. Ale aby to zrobić, podróż musi się rozpocząć. Ponieważ każdy znaczący krok przybliża nas do celu, będziemy tam zgłaszać postępy; Byłoby miło, gdyby niektóre z tych postępów można było dokonać w Stanach Zjednoczonych.
Powołując się na artykuły (4)
Zamknij Cytowanie artykułów
Listy
Zamknij listy
[więcej w: usuwanie ósemek lublin, obrzęki opadowe, układy buforowe krwi ]
[podobne: kaki kalorie, olx międzyrzec podlaski, kalarepa kalorie ]