Lamiwudyna dla pacjentów z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu B i zaawansowaną chorobą wątroby czesc 4

Rak wątrobowokomórkowy rozpoznano na podstawie wyników ultrasonografii, selektywnej arteriografii, obrazowania guzów wątroby podczas fazy naczyniowej, poziomu alfa-fetoproteiny w surowicy lub oceny cytologicznej lub histologicznej. Dowód dla każdego punktu końcowego został sprawdzony i potwierdzony przez ślepy kliniczny komitet punktów końcowych złożony z trzech uznanych na całym świecie hepatologów. Bezpieczeństwo
Wszystkie zdarzenia niepożądane, niezależnie od ich możliwego związku z chorobą lub badanym leczeniem, zostały zarejestrowane. Zdarzenia niepożądane uznano za poważne, jeśli badacz ustalił, że zagrażają one pacjentowi, zagrażają życiu lub skutkują hospitalizacją, niepełnosprawnością lub śmiercią.
Rada monitorująca dane i bezpieczeństwo
Rada monitorująca dane i bezpieczeństwo składała się z trzech niezależnych hepatologów, którzy nie byli członkami komitetu końcowego i niezależnego statystyka. Rada chroniła interesy etyczne i bezpieczeństwo pacjentów, przeglądając analizy okresowe. Rada została upoważniona do zalecania przerwania badania ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa lub gdy tylko wystarczające dowody wskazały, że lamiwudyna była statystycznie lepsza od placebo, lub że lamiwudyna nie zapewniała istotnej przewagi nad placebo.
Analizy statystyczne
Wielkość próbki określono na podstawie pierwotnej analizy czasu do progresji choroby. Aby oszacować moc, przyjęto, że roczna stopa postępu choroby wynosi 20% dla grupy placebo, 8,9,29, podczas gdy zmniejszenie tej jednej trzeciej (do 13,3%) dla grupy lamiwudynowej zostało uznane za klinicznie odpowiedni efekt leczenia. Ta różnica odpowiada współczynnikowi ryzyka wynoszącemu 0,64. Aby badanie posiadało moc 90 procent przy 5 procentowym poziomie istotności, przy stosunku 2: dla losowego przydzielania pacjentów do lamiwudyny lub placebo, 240 punktów końcowych musiałoby być przestrzegane.30 Zakładając współczynnik rezygnacji 25 procent w ciągu pięciu lat, ogólna liczba pacjentów wymagała łącznie 600.
Zastosowaliśmy sekwencyjne, asymetryczne badanie z testem trójkąta31, aby monitorować główny punkt końcowy skuteczności do klinicznego postępu choroby. Przy każdej tymczasowej analizie obliczano statystyki testu i porównywano z liniowymi granicami zatrzymania. Przy każdej inspekcji zastosowano korektę Choinki 31 na ciągłych granicach w celu uwzględnienia nieprzewidywalnej liczby i czasu analiz pośrednich.
Pierwsza analiza okresowa została zaplanowana na 18 miesięcy po zakończeniu rekrutacji pacjentów, a kolejne analizy pośrednie miały być wykonane od 6 do 12 miesięcy po pierwszej tymczasowej analizie; celem było uzyskanie około 35 zdarzeń pomiędzy analizami pośrednimi. Analiza zamiaru leczenia obejmowała wszystkich pacjentów losowo przydzielonych do przyjmowania lamiwudyny lub placebo. Terapie porównano z zastosowaniem modelu proporcjonalnych hazardów Coxa, 32 z każdą analizą pozwalającą na współzmienne kraju, płcią, wyjściową aminotransferazą alaninową i wyjściową oceną punktową Child-Pugh i fibrozy. Dane od pacjentów bez punktów końcowych były cenzurowane od daty zaprzestania leczenia (jeśli dane i tablica monitorująca bezpieczeństwo zakończyły badanie) lub w ostatniej dacie dostępnej obserwacji po leczeniu (jeśli badanie zakończono z innych powodów )
[przypisy: wysiękowe zapalenie opłucnej, onkogeny, kruczenie jelit ]
[więcej w: olx zakopane, kalorie banan, inteligencja emocjonalna pdf ]