lekarz internista warszawa śródmieście

Tak więc, epitop LCMV-NP396, który jest rozpoznawany z porównywalnie wysoką zachłannością (34), był niezbędny do rozpoczęcia T1D u myszy RIP-NP H-2b. Ryc. 1Mimikra molekularna może przyspieszyć, ale nie łatwo zainicjować cukrzycę autoimmunologiczną. (A) Mimikra molekularna jest niewystarczająca do przygotowania naiwnych autoreaktywnych komórek T CD8 i powoduje cukrzycę autoimmunologiczną. Myszy RIP-LCMV-NP zakażono 105 PFU ramieniem LCMV (puste kółka), LCMV-Arm-Var (wypełnione trójkąty) lub samą PV (wypełnione kółka). (B) Zagruntowane autoreaktywne komórki mogą zostać aktywowane poprzez mimikrę molekularną i przyspieszyć chorobę. Myszy RIP-LCMV-NP zakażono albo ramieniem LCFV 105 PFU (puste kółka, wypełnione kółka) albo 105 PFU PV (otwarte trójkąty, wypełnione trójkąty) w dniu 0 i, jak wskazano, otrzymały wtórną inokulację (druga inf.) z PV (otwarte trójkąty, wypełnione koła) 28 dni po zakażeniu wstępnym LCMV. Dla porównania, dane dotyczące zapadalności na myszy RIP-LCMV-NP zakażone samym LCMV są wyświetlane (puste kółka). W obu badaniach oznaczano wartości stężenia glukozy we krwi w odstępach tygodniowych. Myszy z poziomem glukozy we krwi powyżej 300 mg / dl uznawano za cukrzycę. Z tych badań wynika, że wtórne zakażenie, ale nie pierwotne zakażenie PV, może przyspieszyć rozwój T1D. Analizę statystyczną przeprowadzono za pomocą testu logarytmicznego. Należy zauważyć, że krzywe początkowe cukrzycy dla grup samych LCMV w porównaniu z LCMV-PV są znacząco różne (P = 0,0066). Tabela 1CD8 Epitopy komórek T LCMV-NP i PV-NP Aby ocenić wkład epitopu komórek T CDM LCMV-NP205 do indukcji cukrzycy, wykorzystaliśmy wirusa Pichinde (PV), innego członka rodziny arewirusów, który zawiera krzyż -reaktywny epitop H-2Kbp PV-NP205, YTVKFPNM, który dzieli sześć z ośmiu aminokwasów z epitopem LCMV-NP205, YTVKYPNL (podstawienia podkreślone, Tabela 1) (27). Chociaż wiązanie epitopów LCMV-NP205 i PV-NP205 z H-2Kb było podobne (pomimo różnic w resztach kotwiczących MHC w pozycjach 209 i 212), wykazywały one zróżnicowane właściwości antygenowe. Infekcja PV wywołała więcej komórek T CD8 w PV-NP205 niż w epitopie LCMV-NP205 we wcześniejszych badaniach (27), co wskazuje, że prawdziwa krzyżowa reaktywność oddziaływania peptydu NP205 prezentowanego przez MHC klasy I w połączeniu z TCR była operacyjne, a nie zmniejszone powinowactwo wiązania peptydu mimicznego do MHC. Pomimo obecności tej reaktywności krzyżowej z transgenem LCMV-NP, infekcja transgenicznych myszy PV nie wywołała cukrzycy (Figura 1A). Ten brak indukcji choroby był prawdopodobnie związany z około 100-krotnie mniejszą zachłannością PV-NP205 w porównaniu z LCMV-NP396 w testach cytotoksyczności (27), co skutkowało niemożnością wywołania silnej pierwotnej odpowiedzi komórek T CD8 na niższą awidność PV-NP205 po zakażeniu LCMV. Łącznie dane te wskazują, że po zakażeniu myszy RIP-LCMV-NP ramieniem LCMV indukcja cukrzycy zależy od epitopu LCMV-NP396 o wyższej awidności H-2Dbp, a nie ograniczonego H-2Kb w dolnej awidności. Epitop LCMV-NP205. Na podstawie tego badania (ryc. 1A) i poprzednich badań (35) wnioskujemy, że naturalnie występujące mimetyki wirusowe rozpoznawane ze stosunkowo mniejszą zachłannością nie są w stanie aktywować wystarczającej liczby naiwnych autoreaktywnych limfocytów, aby spowodować kliniczną cukrzycę, nawet jeśli wirus infekujący jest zwrotny do trzustki i wywołuje miejscowe zapalenie docelowego narządu (36, 37). Wirusowy ligand naśladujący komórkę T CD8 o mniejszej awidności może znacząco przyspieszyć trwający proces autoimmunologiczny i rozwój choroby klinicznej. Następnie zapytaliśmy, czy epitop LCMV-NP205 o niskiej awidności może wpłynąć na wynik cukrzycy u myszy w stadium przedcukrzycowym, w którym już ustalono procesy autoreaktywne.
[więcej w: jaskolcze ziele, kminek właściwości, jagody goji opinie ]