Ochrona nieubezpieczonych cd

Plan pozwoliłby małym firmom zatrudniającym 50 lub mniej pracowników, którzy nie oferują obecnie ubezpieczenia zdrowotnego, do skorzystania z tych samych planów zdrowotnych oferowanych pracownikom federalnym i otrzymania 50-procentowego kredytu podatkowego podlegającego zwrotowi. Więksi pracodawcy mogli również uczestniczyć w kongresowym planie zdrowotnym. Ponadto rząd federalny zapłaci 25% składki dla osób nieubezpieczonych w wieku od 55 do 64 lat i 75 procent dla bezrobotnych. Po trzecie, plan Kerry obejmuje federalny program stop-loss (reasekuracji), w którym co roku wypłacane jest 75% odszkodowań za usługi medyczne, które przekroczyły próg dolara (straty) (np. 30 000 USD). Program ten ma na celu obniżenie kosztów ubezpieczenia zdrowotnego o 10 procent w kwalifikujących się firmach. Kerry dąży do tego, aby ubezpieczenia były bardziej przystępne dla pracodawców i pracowników oraz aby zwiększyć zasięg dzięki temu podejściu.
Na koniec, Kerry zaproponowała reformy naszego systemu zaniedbań medycznych, które ograniczyłyby straty karne i zmniejszyłyby częstotliwość roszczeń, wymagając użycia specjalisty medycznego w celu ustalenia, czy roszczenie jest uzasadnione. Podniósł także podejście do obniżania kosztów ochrony roszczeń o nadużycia poprzez stosowanie niewiążących mediacji, zanim sprawa zostanie rozstrzygnięta.
Obie propozycje kandydatów opierają się na obecnym systemie i unikają szerszej restrukturyzacji i redystrybucji zasięgu zaproponowanej dziesięć lat temu w planie zdrowia prezydenta Clintona. Istnieją jednak znaczne różnice w zakresie i kosztach obu wniosków. Ograniczenie restrukturyzacji systemu opieki zdrowotnej może poprawić perspektywy polityczne obu podejść.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Rollins School of Public Health, Emory University, Atlanta.

[podobne: dwunastnica położenie, emg kielce, pompa krążeniowa ]
[więcej w: olx zakopane, kalorie banan, inteligencja emocjonalna pdf ]