Rola niedokrwiennej niedomykalności zastawki mitralnej w patogenezie ostrego obrzęku płuc ad

Wzrostom niedomykalności mitralnej indukowanym ćwiczeniom towarzyszy wzrost ciśnienia skurczowego w tętnicy płucnej.7 Postawiliśmy hipotezę, że pacjenci z ostrym obrzękiem płuc w połączeniu z dysfunkcją skurczową lewej komory mogą mieć przejściowy wzrost nasilenia niedomykalności niedokrwiennej niedokrwiennej. Aby przetestować tę hipotezę, prospektywnie wykonano echokardiografię Dopplera podczas ćwiczeń w kolejnych seriach pacjentów kilka dni po ustąpieniu ostrego zatkania płucnego. Przebadaliśmy inną grupę pacjentów z niedokrwienną dysfunkcją skurczową lewej komory, ale bez wywiadu z ostrym obrzękiem płuc. Obie grupy zostały dopasowane do klinicznych i wyjściowych cech echokardiograficznych.
Metody
Populacja pacjentów
Przeanalizowaliśmy kolejnych pacjentów przyjmowanych z ostrym obrzękiem płuc w celu włączenia do tego prospektywnego badania. Obrzęk płuc zdefiniowano jako kliniczny zespół ostrej niewydolności oddechowej związanej z rakami płucnymi i radiograficzne objawy pęcherzyków płucnych. W ciągu 36 miesięcy zidentyfikowano 223 kolejnych pacjentów do dalszej oceny. Pacjenci kwalifikowani to ci z dysfunkcją skurczową lewej komory bez oczywistej przyczyny ostrej zatory płucnej. Kryteria wykluczenia obejmowały wiek ponad 80 lat (14 pacjentów), ostry zespół wieńcowy (71 pacjentów), tachyarytmię (33 pacjentów), zmiany zastawkowe (18 pacjentów) i wczesną śmierć (17 pacjentów). Spośród 70 pozostałych pacjentów 29 miało echokardiograficzne dowody zachowanej funkcji skurczowej lewej komory (frakcja wyrzutowa> 45%); 9 pozostało w IV klasie funkcjonowania stowarzyszenia New York Heart Association, co wyklucza testowanie wysiłkowe; a w 4 jakość echokardiogramu była niewystarczająca do dostarczenia wiarygodnych informacji ilościowych. Populacja badana składała się z 28 pozostałych pacjentów.
Grupę porównawczą wybrano za pomocą przeglądu naszego zestawu danych pacjentów z niedokrwienną dysfunkcją lewej komory. Na podstawie tego zestawu danych 134 pacjentów spełniało następujące kryteria włączenia: brak wywiadu z obrzękiem płuc, co najmniej łagodna niedomykalność mitralna i ilościowe pomiary echokardiograficzne objętości lewej komory, frakcja wyrzutowa, niedomykalność mitralna i gradient ciśnienia przezstręskowego przy odpoczynek i podczas ćwiczeń. Pacjenci zostali wybrani na podstawie metody pobierania próbek oraz zakresu klinicznych i wyjściowych wskaźników echokardiograficznych obliczonych dla 28 pacjentów z obrzękiem płuc. Czynnikami stosowanymi w dopasowywaniu były: wiek, objętość końcoworozkurczowa lewej komory, objętość końcowo-skurczowa, frakcja wyrzutowa, gradient ciśnienia międzypierzkowego i objętość zwrotnicy mitralnej. Spośród 134 pacjentów początkowo wybranych z naszej próby wyłączono osoby, które miały jedną lub więcej wartości podstawowych poza zakresem obserwowanym w grupie pacjentów z obrzękiem płuc. Ponieważ skurczowe ciśnienie krwi, obszar lewego przedsionka, czas hamowania mitralnego i prędkość szczytowa fali A różniły się istotnie pomiędzy grupami, rozważano również zakresy tych czynników.
Proces wyboru grupy porównawczej został przeprowadzony w taki sposób, aby z góry określone charakterystyki grupy z obrzękiem płuc nie różniły się istotnie od tych z grupy porównawczej
[hasła pokrewne: zespół dravet, cienki kał, specjalizacje lekarskie warszawa ]
[przypisy: kaki kalorie, olx międzyrzec podlaski, kalarepa kalorie ]