ropne krosty na wargach sromowych leczenie

Z drugiej strony guzy kontrolne zawierały głównie aktywnie dzielące się komórki zidentyfikowane przez barwienie antygenem jądra komórkowego proliferacji (PCNA) (Figura 3J) i były prawie pozbawione komórek apoptotycznych (Figura 3, D i G). Ekspresja SEMA3F hamuje przerzuty do węzłów chłonnych i płuc. Ekspresja SEMA3F w licznych klonach całkowicie hamowała przerzuty zarówno do węzłów chłonnych, jak i do płuc (Figura 4, Tabela 1). Przerzuty do węzłów chłonnych były widoczne u 22 z 22 myszy, którym wstrzyknięto kontrolne klony. Jednak nie wykryto przerzutów do węzłów chłonnych u myszy z klonami eksprymującymi SEMA3F (0 z 27 myszy). W celu dogłębnej analizy, prawe pachwinowe węzły chłonne (najbliższe guzowi wszczepionemu na prawej stronie grzbietowej) zostały podzielone na części i wybarwione H & E lub immunobarwieniem dla markera czerniaka S100 .. Ostrożne badanie histologiczne węzłów chłonnych potwierdziło obecność dużych przerzutów (prawie całego węzła) u myszy z guzami kontrolnymi (Figura 4, A i B), ale nie znaleziono dowodów na obecność przerzutów w węzłach myszy z guzami wykazującymi ekspresję SEMA3F ( Figura 4, C i D). Figura 4SEMA3F hamuje przerzuty do węzłów chłonnych i płuc. (A (D)) Skanów węzłów chłonnych barwionych H & E (A i C) lub markera czerniaka S100. (B i D, brązowy). Pręty skali: mm. (E, F i I) Skany sekcji płuc zabarwione przez H & E. Pręty skali: mm. Strzałka wskazuje na makrometastazę (E), a pole otacza mikroprzerzut (F). (G i H) Mikroprzerzuty w F są powiększone i wybarwione H & E (G) i S100. (H, brązowy). Pasek skali: 100 .m. Nie wykryto przerzutów w płucach myszy z guzami SM / SEMA3F (I). (J i K) Zastosowanie komórek zainfekowanych GFP do wykrywania przerzutów do płuc. Duże przerzuty (J, strzałka) oraz małe przerzuty (J, groty strzałek) zmieniły kolor na zielony w płucach myszy z guzami kontrolnymi. IHC z przeciwciałami przeciwko GFP wykryło również mikroprzerzuty w płucach od myszy z guzami kontrolnymi (K, brązowy). Pasek skali: 100 .m. Tabela 1SEMA3F hamuje przerzuty do węzłów chłonnych i płuc SEMA3F hamuje także przerzuty do płuc (Figura 4, Tabela 1). Sześć tygodni po wstrzyknięciu komórek guza (protokół 1), guzki guzów przerzutowych były widoczne na powierzchni płuc u myszy kontrolnych (4 z 4 myszy), podczas gdy nie wykryto przerzutów w płucach (0 z 8 myszy), gdy nowotwory eksprymowały SEMA3F. Gdy myszy utrzymywano przez 12 tygodni po iniekcji (protokół 2), osoby z wcześniejszymi guzami SEMA3F nadal nie miały przerzutów do płuc (0 z 19), podczas gdy 17 z 18 myszy z wcześniejszymi guzami kontrolnymi miało przerzuty do płuc (Tabela 1). Tkanki płuc od każdej myszy podzielono na wiele poziomów i nie wykryto przerzutów w płucach myszy z guzami wykazującymi ekspresję SEMA3F przez H & E lub S100. barwienie (Figura 4I). Z drugiej strony, analiza histologiczna potwierdziła obecność makro- i mikroprzerzutów w płucach myszy z guzami ujemnymi pod względem SEMA3F (Figura 4, E (H)). W innym podejściu, po 12 tygodniach, tkanki płucne zostały wycięte, zdyspergowane w hodowli i pozostawione do wzrostu, ponieważ wzrost komórek nowotworowych czerniaka in vitro byłby dowodem wcześniejszych przerzutów w płucach. Komórki nowotworu czerniaka (S100-dodatnie) wyrosły z tkanki płuc wyciętej z myszy z guzami kontrolnymi. Jednak żadne komórki nowotworowe i tylko sporadyczne kolonie fibroblastów nie były hodowane z płuc myszy niosących guzy wykazujące ekspresję SEMA3F (danych nie pokazano). Jako inną metodę specyficznie ukierunkowaną na wykrywanie okultystycznych przerzutów, komórki SM, komórki transfekowane pozornie i komórki transfekowane SEMA3F (klon A3) infekowano retrowirusem zawierającym GFP. Myszom wstrzyknięto komórki GFP, a guzy usunięto po 4 tygodniach. Wszystkie nowotwory pierwotne silnie fluorescencyjnie zielone pod fluorescencyjnym obszarem proszkowania i wybarwione na obecność GFP z zastosowaniem immunohistochemii (IHC) (nie pokazano)
[patrz też: osp opalenica, kardiowersja elektryczna, jaskolcze ziele ]