sinulan krople do nosa cena

W tych i następnych eksperymentach, komórki SM transfekowane tylko pustym wektorem (SM / Mock) lub komórkami SM / SEMA3F, które są komórkami czerniaka, można łatwo odróżnić od EC poprzez ekspresję swoistego dla czerniaka markera S100. (brązowy). Ryc. 7 Chemorepulsacja EC indukowana przez SEMA3F. (A (E) PAE NRP2 (A (D) lub komórki PAE NRP1 (E) hodowano do konfluencji. W czasie 0, komórki SM / SEMA3F dodano do hodowli (A). Wycofanie EC było widoczne po 12 godzinach (B) i było jeszcze bardziej dramatyczne po 48 godzinach (C). Zielone strzałki wskazują komórki SM / SEMA3F w środku stref wolnej przestrzeni. Nie obserwowano strefy oczyszczania, gdy dodano komórki SM pozbawione SEMA3F (D) lub gdy użyto komórek PAE NRP1 (E). Pasek skali: 200 .m. (F. I) Odpychanie komórek PAE NRP2 przez komórki SM / SEMA3F (brązowy kolor z powodu markera czerniaka S100.) Przy 9 godzinach hodowli pokazano przy różnych powiększeniach. 40 x (F), 100 x (G), 200 x (H) i 400 x (I). w celu wykazania dużej liczby stref prześwitu obserwowalnych przy małym powiększeniu i strefy wolnej przestrzeni indukowanej przez indywidualną komórkę SM / SEMA3F przy dużym powiększeniu. (J. M) Odpychanie pierwotnych EC. HPAEC (J) i LEC (L) są odpychane z komórek SM / SEMA3F, ale HPAEC (K) i LEC (M) nie są odpychane od kontrolnych komórek SM / Mock. Reprezentatywne komórki nowotworowe oznaczono zielonymi strzałkami. Pręty skali: 100 .m. (N) Fotografia poklatkowa i wideo (patrz dane uzupełniające) interakcji komórek SM / SEMA3F i PAE NRP2. Centralna komórka nowotworowa (zielona strzałka) wykazuje ekspresję SEMA3F, a otaczające komórki są komórkami PAE wyrażającymi NRP2. Zauważ, że EC odsuwa się od źródła SEMA3F w czasie, tworząc strefę luzu. W filmie wideo oraz w widoku o większym powiększeniu (prawy panel) można zobaczyć, że ECs rozszerzają i wsuwają liczne filopodia (czarne strzałki), gdy wyczuwają swoje otoczenie. Figura 8 odpychanie przez SEMA3F jest zależna od NRP2. (A i B) Komórki NRP2 PAE są zabarwione na różowo dla białka NRP2. Komórki SM / SEMA3F (brązowe) indukują strefy klirensu (A), ale nie w komórkach traktowanych RNAi (B). (C) W komórkach PAE NRP1 nie znaleziono stref wolnej przestrzeni. (D) Analiza Western blot komórek PAE NRP2 zi bez RNAi. Komórki PAI NRP2 / RNAi eksprymują znacznie zredukowane białko NRP2 (B i D, linia 2). (E. H) HUVECs. Komórki SM / SEMA3F indukują strefę klirensu (E), ale nie w obecności RNAi (F) lub nieobecności SEMA3F (G). (H) Analiza Western błot HUVEC z i bez RNAi. Komórki HUVEC / RNAi eksprymują znacznie zredukowane białko NRP2 (H, linia 2). Pręty skali: 100 .m. Komórki SM / SEMA3F indukowały chemorepulsację również w nieoznakowanych EC. Poza tym w komórkach PAE NRP2 (Figura 7, Fłl), obserwowano strefy klirensu w komórkach komórek SM / SEMA3F z ludzkimi EC tętnic płucnych (HPAEC) (Figura 7J) i ludzkich EC żyły pępowinowej (HUVEC) (Figura 8E) . Limfatyczne EC (LEC) eksprymują NRP2, a nie NRP1 (8, 33); w ten sposób LEC mogą być celami SEMA3F. Rzeczywiście, w kokulturze strefy odprężenia znaleziono w monowarstwie LEC (Figura 7L). Komórki SM pozbawione ekspresji SEMA3F (SM / Mock) nie indukowały odpychania pierwotnych HUVEC (Figura 8G), HPAEC (Figura 7K) lub LEC (Figura 7M) w dowolnych kulturach. Zdjęcia poklatkowe (rys. 7N) i wideo (patrz dane uzupełniające dostępne na stronie http://www.jci.org/cgi/content/full/114/9/1260/DC1) pokazują dynamicznie efekty współhukcji. Panele pokazują komórki guza wyrażające SEMA3F w centrum (zielona strzałka) i otaczające komórki PAE NRP2 wycofujące się ze źródła liganda i tworzące strefę wolnej przestrzeni, która powiększa się z czasem. Film wyraźnie obrazuje odpychanie jako aktywny proces, w którym EC wysuwają i wsuwają liczne filopodia w kierunku liganda SEMA3F, podczas gdy komórki jako populacja odchodzą od ligandu
[patrz też: kłykciny kończyste leczenie, kminek właściwości, olx zakopane ]