stomatolog gdańsk kokoszki

Dwie osoby dotknięte chorobą (A131 II-3 i A131 II-4) również cierpiały na niedosłuch odbiorczy o wysokiej częstotliwości; A131 II-3 miał torbiele pajęczynówki w obrazowaniu mózgu, podczas gdy A131 II-1 i A131 II-3 również miały dnę. Figura 2 Histologia odbytnicza pacjenta A131 II-4. Zmiany morfologiczne są charakterystyczne dla NPHP i obejmują (a) zagęszczanie, rozszczepianie i atenuację rurowych błon podstawnych w kanalikach z niezorganizowanym nabłonkiem (grube strzałki); (b) zaniki zanikowe zawierające odlewy białek (cienkie strzałki); (c) rozszerzone kanały zbiorcze (cd), które są wyłożone wyjątkowo wysokim nabłonkiem; i (d) łagodny stopień zwłóknienia śródmiąższowego. Większość kłębuszków wydawała się normalna, ale było kilka rozproszonych przestarzałych kłębuszków (nie pokazano). Pasek skali: 30 .m. W rodzinie tureckiej (F543) u 2 osób dotkniętych chorobą nerek obserwowano schyłkową niewydolność nerek odpowiednio o 8 i 9 lat (Tabela 1). W badaniu ultrasonograficznym nerek i histologii nerek wykazano NPHP (dane nieukazane). Ponadto obaj dotknięci chorobą wykazywali mitochondriopatię z wyizolowanym niedoborem kompleksu I i obniżoną aktywnością oksydoreduktazy NADH-CoQ. Ten niedobór I nie stwierdzono w hodowlach fibroblastów z rodziny A131, z mutacją w miejscu splicingu (Tabele 2 i 3 suplementu), ale w rodzinie F543, z homozygotyczną mutacją przesunięcia ramki, wykryto ją w biopsji mięśnia F543 -I (Tabele uzupełniające 4 i 5) oraz w hodowli fibroblastów F543-II (Tabele dodatkowe 6 i 7). Dodatkowo u obu chorych wystąpiły drgawki i przerostowa kardiomiopatia rozstrzeniowa. F543 II-1 również wykazał przewlekłe zapalenie trzustki z torbielami trzustki, podczas gdy F543 II-2 miał hepatopatię. Peptyd sygnałowy transportuje XPNPEP3 do mitochondriów. W celu zbadania ekspresji i subkomórkowej lokalizacji XPNPEP3, scharakteryzowaliśmy królicze poliklonalne przeciwciało przeciw ludzkiemu XPNPEP3 (HPA000527, Sigma-Aldrich), określane dalej jako. -XPNPEP3. Po immunoblotach, a-XPNPEP3 specyficznie rozpoznawał przejściowo transfekowany ludzki XPNPEP3 znakowany V5 (XPNPEP3-V5), jak również endogenny XPNPEP3 w lizacie z komórek mysiego wewnętrznego rdzenia zbierającego (IMCD3) (Suplemental Fig. 3B). Wykrywał on także specyficznie nadekspresję XPNPEP3-V5 w mitochondriach, gdzie kolokalizował się z przeciwciałem anty-V5 (Suplementowa Figura 3, A i Cef), jak określono przez barwienie immunofluorescencyjne. Po immunoblotach linii komórkowych od człowieka, małpy lub psa, a-XPNPEP3 przereagował krzyżowo z pojedynczymi pasmami przy 51 kDa, reprezentując oczekiwaną wielkość dla pełnej długości XPNPEP3, po rozszczepieniu mitochondrialnego peptydu sygnałowego (dane nie przedstawione). Immunoblot w wielu tkankach od dorosłej myszy wykrył pojedyncze prążki w lizatach komórkowych nerki, serca, wątroby, mięśni szkieletowych, mózgu i jąder (Supplemental Figure 4). Ze względu na przewidywane ukierunkowanie XPNPEP3 na mitochondria, frakcjonowaliśmy całe homogenaty nerkowe z myszy na frakcje mitochondrialne i cytosolowe. Immunoblot z a-XPNPEP3 dawał pojedynczy prążek w frakcji mitochondriów przy około 51 kDa, zgodnie z produktem, który według przewidywań powstał w wyniku rozszczepienia mitochondrialnego peptydu sygnałowego po przywarciu mitochondrialnym (Figura 3A). Frakcja cytosolowa wykazała dublet przy około 57 kDa, kompatybilny z nieprzetworzonym XPNPEP3. Immunofluorescencyjna mikroskopia w komórkach IMCD3 trwale eksprymujących pełnej długości XPNPEP3-GFP człowieka, która zawiera mitochondrialną sekwencję liderową, była zlokalizowana w mitochondriach (Figura 3B). Przeciwnie, w komórkach IMCD3, które stabilnie wyrażają cDNA, który nie posiada mitochondrialnej sekwencji liderowej (A N-XPNPEP3-GFP), XPNPEP3 znaleziono dyfuzyjnie w cytoplazmie (Figura 3C). Ekspresję XPNPEP3 w mitochondriach potwierdzono także transmisyjną mikroskopią elektronową w ultracienkich odcinkach nerki szczura, stosując znakowany immunologicznie P-XPNPEP3 (Figura 3D). Figura 3 Ludzki XPNPEP3 jest kierowany do mitochondriów przez amino-końcową mitochondrialną sekwencję sygnałową
[podobne: inteligencja emocjonalna pdf, jęczmień zielony opinie, kardiowersja elektryczna ]