Świeża pełna krew kontra zrekonstruowana krew do pompowania zastrzyków w chirurgii serca u niemowląt ad 7

Nie stwierdzono statystycznie istotnych różnic, z wyjątkiem różnic w poziomie białka wiążącego lipopolisacharydy. Po 48 i 72 godzinach poziomy tego białka w grupie świeżo-pełnej krwi stały się znacznie wyższe niż w grupie z rekonstytuowaną próbką krwi (18,1 .g na mililitr w porównaniu z 15,2 .g na mililitr, P = 0,04, po 48 godzinach; i 20,9 .g na mililitr wobec 13,8 .g na mililitr, P = 0,007, 72 godziny). Dyskusja
Od dawna przyjmuje się, że stosowanie świeżej krwi pełnej do leczenia obwodowego ma kluczowe znaczenie dla uzyskania optymalnych wyników po operacji na wrodzone wady serca. Odwołanie tego pojęcia najprawdopodobniej wynika z faktu, że gruntowanie krwi pełnej zapewnia zaopatrzenie we wszystkie komórkowe i niekomórkowe składniki krwi. Co więcej, wydaje się intuicyjne, że zmanipulowany lub odtwarzany produkt powinien być mniej pożądany niż naturalny, niezmanipulowany produkt. Takie przekonania były wspierane z biegiem czasu przez potencjalnie stronnicze anegdotyczne obserwacje kliniczne (np. Zmniejszone krwawienie pooperacyjne i powstawanie obrzęków u dzieci otrzymujących świeżą krew pełną w celu stymulacji obwodowej) i różne wyjaśnienia teoretyczne (np. Zmniejszoną aktywację zapalenia świeżą krwią pełną), które pozostały niesprawdzone.
W tym prospektywnym, randomizowanym badaniu z podwójnie ślepą próbą wykazaliśmy, że stosowanie świeżej krwi pełnej do stymulacji obwodowo-krążeniowo-obwodowej u noworodków i niemowląt nie nadaje znaczącej klinicznej lub biochemicznej przewagi nad zalewaniem kombinacją upakowanych krwinek czerwonych i świeżością. – zamrożone osocze. Być może ważniejsze jest to, że gruntowanie obwodowe świeżą krwią pełną wiązało się ze znacznie dłuższym pobytem na oddziale intensywnej terapii, większym przeciążeniem okołooperacyjnym i tendencją do zwiększonego czasu trwania wentylacji mechanicznej. Te zmienne mogą być ze sobą powiązane mechanicznie. Retencja płynów z utrzymującym się obrzękiem płuc u pacjentów otrzymujących świeżą krew pełną może opóźnić pooperacyjne polepszenie stanu ścianek klatki piersiowej i płuc, a tym samym przedłużyć wymóg wentylacji mechanicznej. To przedłużenie może z kolei wydłużyć czas pobytu na oddziale intensywnej terapii.
Biologiczne wyjaśnienie tych obserwowanych różnic w wyniku jest nieznane. Randomizacja pacjentów spowodowała, że grupy badane różniły się istotnie tylko rodzajem krwi stosowanej do krążenia pozaustrojowego. Ponadto przedoperacyjne i pooperacyjne profile zapalne nie różniły się zasadniczo pomiędzy grupami. Jednak nie można lekceważyć możliwości, że mediatory stanu zapalnego, które nie zostały ocenione w tym badaniu, znacząco wpłynęły na wyniki grupy.
W przeciwieństwie do świeżej pełnej krwi, wszystkie upakowane krwinki czerwone zostały zachowane w centrum krwi przez dodanie roztworów, które zawierają chlorek sodu, adeninę, dekstrozę i mannitol. Chociaż kliniczne działanie tych substancji w zastosowanych stężeniach jest niepewne, wiadomo, że mannitol jest przeciwutleniaczem zdolnym do wychwytywania wolnych rodników tlenowych, których poziomy wzrastają wraz z niedokrwieniem-reperfuzją podczas krążenia sercowo-płucnego.18 Ta właściwość może zmniejszyć obrażenia spowodowane przez peroksydację lipidów strukturalnych w błonach komórkowych w całym ciele.
Zastosowanie świeżej krwi pełnej do pobudzenia obwodowego układu sercowo-płucnego zmniejszyło narażenie dawcy w okresie okołooperacyjnym
[więcej w: komórki oksyfilne, stolec owczy, pływający stolec przyczyny ]
[przypisy: olx zakopane, kalorie banan, inteligencja emocjonalna pdf ]