Świeża pełna krew kontra zrekonstruowana krew do pompowania zastrzyków w chirurgii serca u niemowląt czesc 4

Ciśnienie krwi było ukierunkowane na średnie ciśnienie tętnicze wynoszące od 40 do 60 mm Hg. Przy schłodzeniu stosowano strategię pomiaru pH gazu (tj. Dodawanie dwutlenku węgla do gazu wentylacyjnego oksygenatora w celu uzyskania pH krwi 7,40 podczas hipotermii). Podczas rozgrzewania, zastosowano strategię alfa-statyczną (tj. Brak korekty pH krwi dla zasadowicy za pośrednictwem hipotermii), a pacjentom podawano furosemid (0,25 mg na kilogram) i mannitol (0,5 mg na kilogram). Wszyscy pacjenci przeszli konwencjonalną ultrafiltrację, aby uzyskać hematokryt 30 do 40 procent podczas ponownego podgrzewania. Zbieranie danych
W dniu zabiegu każdemu pacjentowi przydzielono przedoperacyjną ocenę ciężkości choroby. Podano jeden punkt dla każdego z poniższych: stan stacjonarny (w przeciwieństwie do ambulatoryjnego), wlew prostaglandyny E1, nasycenie tlenem poniżej 90 procent, potrzeba wentylacji mechanicznej i potrzeba wsparcia inotropowego. Uzyskano również przedoperacyjny czas protrombinowy, czas częściowej tromboplastyny i poziomy fibrynogenu. Próbki krwi do pomiaru białka wiążącego lipopolisacharydy, interleukiny 6, interleukiny-8, troponiny sercowej I, aktywowanego dopełniacza (C3a) i czynnika martwicy nowotworu . uzyskano po indukcji znieczulenia i 1, 8, 24, 48, i 72 godziny po powrocie pacjenta na oddział intensywnej terapii.
Stopień choroby pooperacyjnej określono na 24 godziny, aby był albo ciężki, albo nieciągły, zgodnie z kryteriami określonymi w sposób prospektywny.16 Wynik inotropowego wsparcia obliczono następująco, gdzie dawki wyrażono w mikrogramach na kilogram na minutę: dopamina + dobutamina + ( epinefryna × 100) + (milrinon × 10) .17 Dzieci z dodatnim saldem płynów netto wynoszącym 40 ml na kilogram lub więcej w ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu i wskaźnikiem inotropowym 17 lub wyższym oraz osoby, które zmarły w okresie okołooperacyjnym uznano za mające miał ciężki przebieg kliniczny. Wszystkie ustalenia dotyczące wyniku klinicznego zostały wykonane przez koordynatora badania, bez znajomości danych laboratoryjnych pacjenta.
Całkowitą utratę krwi oceniano na 72 godziny po przyjęciu pacjenta na oddział intensywnej terapii poprzez pomiar drenażu w klatce piersiowej. Wprowadzono ścisłe wytyczne kliniczne dotyczące transfuzji pooperacyjnej, aby umożliwić porównanie wymagań dotyczących transfuzji krwi między grupami.
Testy biochemiczne
Poziomy czynnika martwicy nowotworu ., białka wiążącego lipopolisacharyd, interleukiny-6 i interleukiny-8 mierzono za pomocą immunometrycznych testów kanapkowych (analizator Immulite, EURO / DPC). C3a zmierzono za pomocą testu immunoenzymatycznego związanego z enzymem w Laboratorium Komplementacji, National Jewish Medical and Research Center, Denver.
Analiza statystyczna
Wszystkie dane zostały przeanalizowane na zasadzie zamiaru potraktowania za pomocą oprogramowania statystycznego SPSS for Windows. Statystyki opisowe dla danych nieparametrycznych są przedstawione jako mediana i percentyl lub jako proporcje. Niezależnie od próbki test U Manna-Whitneya i chi-kwadrat lub dokładne testy Fishera zostały użyte w razie potrzeby. Wszystkie analizy korelacyjne przeprowadzono ze współczynnikiem korelacji Spearmana.
Wyniki
Charakterystyka pacjentów
Tabela 1
[przypisy: pływający stolec przyczyny, emg kielce, onkogeny ]
[więcej w: kalprotektyna, kardiowersja elektryczna, kiełki słonecznika ]