Świeża pełna krew kontra zrekonstruowana krew do pompowania zastrzyków w chirurgii serca u niemowląt

Próbując zredukować koagulopatyczne i zapalne odpowiedzi obserwowane po krążeniu sercowo-płucnym, stosowanie świeżej krwi pełnej podczas operacji serca stało się standardem opieki dla noworodków i niemowląt w wielu instytucjach. Porównaliśmy użycie świeżej krwi pełnej za pomocą kombinacji czerwonych krwinek i świeżo mrożonego osocza (rekonstytuowanej krwi) do stymulacji obwodowego krążenia pozaustrojowego. Metody
Przeprowadziliśmy jednoośrodkowe, randomizowane, podwójnie ślepe, kontrolowane badanie z udziałem dzieci w wieku poniżej jednego roku, które przeszły operację na otwartym sercu. Pacjenci zostali wyznaczeni do otrzymywania świeżej krwi pełnej, która została pobrana nie wcześniej niż 48 godzin (96 pacjentów) lub rekonstytuowanej krwi (104 pacjentów) do stymulacji obwodowej. Wyniki kliniczne i pomiary serologiczne ogólnoustrojowego stanu zapalnego i uszkodzenia mięśnia sercowego zostały porównane między grupami.
Wyniki
Grupa, która otrzymała odtworzoną krew miała krótszy pobyt na oddziale intensywnej terapii niż grupa, która otrzymała świeżą krew pełną (70,5 godziny vs. 97,0 godzin, P = 0,04). Grupa, która otrzymała odtworzoną krew miała także mniejszy skumulowany bilans płynów po 48 godzinach (-6,9 ml na kilogram masy ciała w porównaniu z 28,8 ml na kilogram, P = 0,003). Wczesne wyniki pooperacyjne w klatce piersiowej, wymagania dotyczące transfuzji produktów krwi oraz poziomy mediatorów w surowicy zapalenia i troponiny I w obu grupach były podobne.
Wnioski
Zastosowanie świeżej krwi pełnej do pobudzania krążenia pozaustrojowego nie ma przewagi nad stosowaniem kombinacji upakowanych czerwonych krwinek i świeżo mrożonego osocza podczas operacji wrodzonej wady serca. Co więcej, zalewanie obwodami świeżą krwią pełną wiąże się ze zwiększoną długością pobytu w oddziale intensywnej terapii i zwiększonym przeciążeniem okołooperacyjnym.
Wprowadzenie
Szkodliwe działanie obwodnicy sercowo-płucnej zwiększa zachorowalność i śmiertelność związaną z operacją wrodzonych wad serca. Dzieci poddawane zabiegowi omijania krążeniowo-oddechowego stają przed wyzwaniem związanym z hemodilucją i dysfunkcją płytek krwi, które wywołują stan nieprawidłowej koagulacji.1,2 Jest to szczególnie prawdziwe u noworodków, którzy zwykle znoszą równoważnik całkowitej transfuzji wymiennej.3-6 Pomost do krążenia pozaustrojowego również naraża krew pacjenta do niezjonizowanej powierzchni obwodu obejściowego. Taka ekspozycja prowokuje do opracowania cytokin i aktywacji dopełniacza.7,8 Ta odpowiedź zapalna jest związana z rozwojem zespołu przecieku kapilarnego, uogólnionym obrzękiem, uszkodzeniem mięśnia sercowego i niewydolnością wielonarządową narządu.9,10
Próbując złagodzić ciężkość koagulopatii i zapalenia obserwowanego po krążeniu pozaustrojowym, wielu kardiochirurgów nalegało na użycie świeżej krwi pełnej (tj. Pełnej krwi pobranej nie więcej niż 48 godzin przed użyciem) w celu przygotowania obwodowego obwodowego układu krążenia podczas operacja serca u noworodków i niemowląt.11,12 Zwolennicy tego podejścia wymieniają dwie główne zalety w porównaniu z konwencjonalnym gruntowaniem za pomocą upakowanych krwinek czerwonych i świeżo mrożonego osocza: poprawiona hemostaza pooperacyjna i zmniejszone ogólnoustrojowe zapalenie, które skutkuje zmniejszeniem tworzenia się obrzęków pooperacyjnych i dysfunkcji narządów
[patrz też: papkowaty stolec, komórki oksyfilne, stolec owczy ]
[hasła pokrewne: osp opalenica, jagody goji opinie, jak szybko obniżyć ciśnienie ]