Wzorce wzrostu i ryzyko raka piersi u kobiet ad

Informacje z KSR wykorzystano również do określenia zmiennych parzystości i wieku przy każdym porodzie dziecka dla członków kohorty.3,4 Informacje o przypadkach inwazyjnego raka piersi, które miały miejsce w 1997 r., Uzyskano z Duńskiego Rejestru Raka, a informacje o przypadkach od 1998 r. Do 2001 r. Uzyskano z rejestru Duńskiej Grupy ds. Raka Piersi. Duński rejestr nowotworów uważany jest za bliski ukończenia w odniesieniu do przypadków chorób nowotworowych zdiagnozowanych w Danii od 1943 r.3 Dla kobiet poniżej 70. roku życia w chwili rozpoznania ponad 95 procent przypadków zostało zarejestrowanych w klinicznej bazie danych Duńskiej Grupy ds. Raka Piersi. 4
Analiza statystyczna
Waga i wzrost w wieku 8, 10, 12 i 14 lat zostały oszacowane za pomocą interpolacji liniowej ostatniego pomiaru przed urodzinami i pierwszego pomiaru po urodzeniu. Jeśli nie było żadnych pomiarów po 14 urodzinach, ale znane były pomiary w wieku 8, 10 i 12 lat, poziom w wieku 14 lat był przewidziany przez najlepszą regresję podzbioru przeprowadzoną przy użyciu oprogramowania Stata, wersja 8.0.5 Masa ciała indeks (BMI) to waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach.
Wiek w szczycie wzrostu określono jako wiek pomiędzy parami kolejnych pomiarów, które wskazywały na maksymalne tempo wzrostu. Oceniliśmy tempo wzrostu między dwoma pomiarami jako średnią ważoną zmiany wysokości pomiędzy dwoma pomiarami (przedział ma wagę połowy średniej ważonej) i zmianą w obu sąsiednich przedziałach (które mają wagę jednej czwartej i jedna czwarta średniej ważonej). Przy tylko jednym sąsiednim przedziale wagi miały odpowiednio dwie trzecie i jedną trzecią średniej ważonej. Wiek w szczycie wzrostu oszacowano dla dziewcząt z pięcioma lub więcej pomiarami i u których maksymalne tempo wzrostu oszacowano na 3,5 cm na rok lub więcej.
Monitorowanie raka piersi rozpoczęto od wszystkich osób w wieku 14 lat lub kwietnia 1968 r., W zależności od tego, co nastąpiło wcześniej, i kontynuowano aż do rozpoznania raka piersi, śmierci, emigracji lub 31 sierpnia 2001 r. (Koniec kontynuacji), w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Związek z rakiem piersi został oszacowany zgodnie z projektem kohortowym przy użyciu logarytmicznego modelu regresji Poissona (SAS, wersja 8) .6 Dokonano korekty dla osiągniętego wieku (kwadratowe splajny z węzłami na każde pięć lat) i w okresie kalendarzowym (w odstępach pięcioletnich) .7 W dodatkowych analizach wprowadzono dostosowania dotyczące wieku przy pierwszym porodzie i parzystości.
Różnice w zależności od osiągniętego wieku i różnicy w wpływie zmiany wysokości i BMI w zależności od przedziałów wiekowych w okresie dzieciństwa zostały ocenione za pomocą testów współczynników wiarygodności o niejednorodności. Tendencje oszacowano, traktując zmienne skategoryzowane (przypisane medianie w obrębie kategorii) jako zmienne ciągłe. Podstawowe założenia logarytmiczno-liniowe zostały porównane z modelem jakościowym przy użyciu testów współczynnika prawdopodobieństwa.
Informacje o wieku w okresie menarche nie były początkowo skomputeryzowane wraz z pomiarem masy urodzeniowej, wagi i wzrostu
[przypisy: kalikreina, kruczenie jelit, niedrożność dwunastnicy ]
[więcej w: kaki kalorie, olx międzyrzec podlaski, kalarepa kalorie ]