Badanie Bankrolling Stem-Cell za pomocą Dolarów Kalifornii ad

Chociaż zwolennicy inicjatywy mają gotowe odpowiedzi na każdy z tych punktów, są to wyraźnie kwestie, które zasługują na dokładne rozważenie. Sam instytut byłby poświęcony badaniom nad komórkami macierzystymi, od badań podstawowych po badania kliniczne potencjalnych terapii i leków na wiele chorób u ludzi; analizowano wykorzystanie transferu jądrowego komórek somatycznych, zwanego również klonowaniem terapeutycznym, podczas gdy badania klonowania reprodukcyjnego są wyraźnie zabronione. Szczególny nacisk kładziony jest na wsparcie obiecujących badań, które zostały wyłączone z federalnego finansowania od 9 sierpnia 2001 r., Kiedy prezydent George W. Bush ograniczył wsparcie federalne do badań przy użyciu określonego zestawu ludzkich zarodkowych linii komórek macierzystych, które już istniały w tym czasie. Rejestr NIH Stem Cell Registry, który początkowo zawierał 64 linie komórkowe, a później wzrósł do 78, został w praktyce skrócony w ciągu trzech lat do zaledwie 19 linii, które są scharakteryzowane i dostępne dla badaczy.
Chodzi tutaj o to, że pozyskanie zarodkowej linii komórek macierzystych wymaga rozcięcia i hodowli około 30 komórek z rdzenia blastocysty, mikroskopijnego zarodka we wczesnym stadium, zawierającego mniej niż 200 komórek. Proces derywacji zabija zarodek, nawet gdy komórki macierzyste utrzymują się i rozprzestrzeniają. Same embriony uzyskuje się z klinik zapłodnienia in vitro (IVF), gdzie nadmierne zarodki są zwykle wytwarzane w trakcie procedur wspomaganej płodności. Szacuje się, że 400 000 zarodków IVF jest obecnie przechowywanych w stanie zamrożonym i ostatecznie zostanie odrzuconych, z wyjątkiem tych, które zostały przekazane, za świadomą zgodą, do wykorzystania w badaniach. Niektórzy religijni konserwatyści i przeciwnicy aborcji zajęli zdecydowane stanowisko w sprawie, która wydaje się wątpliwa, ostatecznie nie do utrzymania, pod względem moralnym, etycznym lub logicznym: przyzwolenie na odrzucenie nadmiernych embrionów IVF, w połączeniu ze sztywną opozycją wobec wykorzystania zarodków do badań biomedycznych . Niemniej jednak uważam, że administracja Busha zareagowała na tę ideologię.
Przeciwnicy kalifornijskiej inicjatywy twierdzą, że obiecuje ona zbyt wiele, że lekarstwa w tytule środka sugerują błędnie, że koniec choroby jest tuż za rogiem, a obecna technologia jest prymitywna i może po prostu zawieść. Rzeczywiście, potrzebne są szeroko zakrojone badania, które określą, czy zarodkowe komórki macierzyste, które mają potencjał różnicowania się w każdy typ komórki w organizmie, mogą kiedyś zostać wykorzystane do uzupełnienia tkanek pacjentów z cukrzycą, chorobą Parkinsona, chorobą sercowo-naczyniową, uraz rdzenia kręgowego i wiele innych dolegliwości. Pozostaje wiele niepewności i ważne jest, aby nie podnosić nadziei na tę technologię w obietnicę natychmiastowego wyleczenia. Pewne jest jednak, że po drodze praca ujawni bogactwo nowych podstawowych informacji o normalnym – i nienormalnym – rozwoju człowieka, regułach i przepisach , które promują proliferację lub ukierunkowane różnicowanie komórek macierzystych, oraz logika i mechanizmy niektórych z bardziej niezwykłych aspektów funkcji komórki. Ogromną atrakcyjnością badań nad komórkami macierzystymi jest zatem potężne połączenie potencjałów zarówno do badań podstawowych, jak i medycznych.
Inicjatywa kalifornijska stara się naprawić, przynajmniej w ramach jednego państwa, obecne ograniczenia federalne
[więcej w: emg kielce, wysiękowe zapalenie opłucnej, układy buforowe krwi ]
[patrz też: osp opalenica, jagody goji opinie, jak szybko obniżyć ciśnienie ]