badanie moczu erytrocyty w moczu

Przeciwnie, nadekspresja rozpuszczalnego NRP1, wydzielonego białka zawierającego domenę wiążącą ligand NRP1, w tym samym szczurzym komórkach raka prostaty działała jako antagonista nowotworu i powodowała rozległe krwotoki, uszkodzone naczynia i apoptozę nowotworu (3). Proangiogeniczne efekty NRP przypisuje się zwykle ich interakcjom z VEGF (15, 19). Jednak obecnie oczywiste jest, że semaforyny również wpływają na układ naczyniowy, ale w sposób hamujący. Wcześniej wykazaliśmy, że SEMA3A hamuje ruchy EC w warunkach in vitro i kiełkowanie kapilarne z testów pierścienia aorty szczura. Hamowaniu migracji do WE towarzyszyło szybkie rozerwanie lamellipodii i depolimeryzacja F-aktyny w EC (21). Niedawno wykazano, że SEMA3A hamuje adhezję i migrację EC w hodowli (22). W kończynie przedniej pisklęcej, perełki powlekane SEMA3A hamowały tworzenie naczyń krwionośnych, a przeciwciało SEMA3A powodowało lokalny wzrost tworzenia się naczyń włosowatych (23). Wykazano również, że SEMA3F hamuje angiogenezę (24). Istotne powiązanie genetyczne między semaforynami i tworzeniem nowotworów dokonano, gdy SEMA3B i SEMA3F wyizolowano z regionu na ludzkim chromosomie 3p21.3, który jest często usuwany w raku płuc (25, 26). Na podstawie tej korelacji zasugerowano, że SEMA3B i SEMA3F mogą być genami supresorowymi dla guza. Stwierdzono, że transfekcja SEMA3B do komórek nowotworowych hamuje wzrost niezależny od zakotwiczenia i tworzenie nowotworu w komórkach raka jajnika HEY i zmniejsza tworzenie kolonii in vitro o 90% w komórkach raka płuca NCI-H1299 (27, 28). Nadekspresja SEMA3F w linii komórkowej mięsaka włóknistokomórkowego A9 lub komórkach HEY hamowała wzrost komórek zarówno in vitro, jak i in vivo, ale nie wpływała na wzrost komórek raka płuc NCI-H1299 lub GLC45 (27, 29). Te wyniki sugerują, że SEMA3B i SEMA3F są funkcjonalnymi inhibitorami wzrostu komórek nowotworowych. Podczas gdy poprzednie badania analizowały wpływ semaforyny na proliferację komórek nowotworowych, nie oceniano wpływu SEMA3F na przerzuty i fenotyp guza. Jest to ważne zaniedbanie, ponieważ większość zgonów z powodu raka wynika z przerzutów. W tym raporcie zbadaliśmy hamujące działanie SEMA3F na przerzuty i zbadaliśmy mechanizmy leżące u podstaw zahamowania. Nasze wyniki wskazują, że potencjał przerzutowy różnych ludzkich linii komórek nowotworowych jest skorelowany z obniżeniem ekspresji SEMA3F. Nadekspresja SEMA3F radykalnie zmieniła fenotyp inwazyjnego, naczyniowego i przerzutowego czerniaka do scharakteryzowanego jako łagodny, nekrotyczny i zakapsułkowany. Nadekspresja SEMA3F miała również bezpośredni wpływ hamujący na adhezję i migrację komórek nowotworowych. Nowatorskim odkryciem jest to, że komórki nowotworowe eksprymujące SEMA3F odepchnęły naczynia krwionośne i limfatyczne EC wyrażające NRP2 w sposób podobny do wywołanego przez semaforynę odpychania aksonów. Tutaj pokazujemy, że SEMA3F celuje zarówno w komórki nowotworowe, jak i w komórki zrębowe w mikrośrodowisku guza i silnie hamuje przerzuty. Wyniki Wysoce przerzutujące komórki nowotworowe obniżają poziom SEMA3F. Poprzednie badania genetyczne sugerowały, że SEMA3F jest supresorem nowotworów (27, 29), co sugeruje, że niektóre komórki nowotworowe nie wyrażają tego genu. Jednakże, gdy ekspresję mRNA w różnych liniach komórek nowotworowych analizowano za pomocą analizy Northern blot, było oczywiste, że wiele typów komórek nowotworowych eksprymuje SEMA3F (Figura 1A). Ponadto, gdy porównano ludzkie linie komórek nowotworowych o niskim lub wysokim potencjale przerzutowym, np. Z ludzkiego raka gruczołu krokowego, raka pęcherza i czerniaka, stwierdzono, że SEMA3F był obniżony w wysoko przerzutowych komórkach nowotworowych (Figura 1A). Ekspresja SEMA3F była również nieobecna w przerzutowych szczurzych komórkach raka prostaty Duninga (AT6.1) w porównaniu z wariantami nie-przerzutowymi (AT2.1) (dane nie pokazane)
[podobne: kminek właściwości, jak szybko obniżyć ciśnienie, klasyfikacja icd 10 ]