echo serca mielec

Aby można było uznać za skuteczne i szeroko stosowane podejście terapeutyczne, zdolność do trans-splicingu większych 3. należy ustanowić eksony. Górny limit 3. Długość egzonów nie jest znana, ale pojemność co najmniej 4 kb znacznie zwiększa potencjalną użyteczność terapeutyczną naprawy RNA za pośrednictwem rybozymów trans-splicingu. Ważną kwestią dla każdej strategii terapii genowej jest ilość ekspresji typu dzikiego, która musi zostać przywrócona w celu skorygowania zmutowanego fenotypu. W przypadku naprawy RNA należy wziąć pod uwagę odsetek zmutowanych transkryptów RNA, które należy skorygować dla korzyści klinicznej. Ta odpowiedź zawsze będzie specyficzna dla choroby i prawdopodobnie będzie obejmowała szeroki zakres. W przypadku recesywnej miotonii congenita, dowody sugerują, że przywrócenie 20% prawidłowej przewodności chlorku sarklemicznego spowoduje usunięcie wady (26). Jednak zakres naprawy RNA wymagany do przywrócenia tego poziomu funkcji kanału chlorkowego jest nieznany. Niedawne badania wykazały, że istnieje liniowa korelacja między poziomem przewodnictwa chlorku i mRNA ClC-1 u szczurów, co wskazuje na bezpośredni związek między mRNA a białkiem kanału chlorkowego (27). W związku z tym można sobie wyobrazić, że 20% wadliwych transkryptów cClC-1 będzie musiało zostać naprawionych, aby strategia ta mogła odnieść sukces. Chociaż ograniczenia naszego obecnego systemu dostarczania i ekspresji rybozymu uniemożliwiają jego natychmiastowe zastosowanie terapeutyczne, obserwacja, że można uzyskać znaczną korektę funkcjonalną, daje podstawę do dalszego optymizmu. Podsumowując, wykazaliśmy funkcjonalną naprawę zmutowanego kanału chlorkowego przy użyciu rybozymu z poprzecznym splicingiem. Nasza praca zasugerowała również uderzającą heterogenność między komórkami w wydajności naprawy RNA, która będzie wymagać dalszych badań, aby wyjaśnić. Uważamy jednak, że naprawa RNA za pośrednictwem rybozymów jest realną strategią terapeutyczną, a dodatkowa optymalizacja może być gotowa do testów in vivo. Podziękowania Autorzy są wdzięczni Megan Olarte za sekwencjonowanie DNA i wsparcie obliczeniowe, i dziękujemy Laurie Bianchi za pomocną radę i Niloufar Gillani za pomoc techniczną. Pragniemy również podziękować Ronowi Emesonowi i Meredith Long za krytyczne przeczytanie tego manuskryptu. Praca ta była wspierana przez granty NIH AR-44506 (do AL George, Jr.), DK-61359 (do CG Vanoye) i GM-07628 (do CS Rogers) oraz dotację od Stowarzyszenia Dystrofii Mięśni (do AL George a Jr.). Przypisy Konflikt interesów: Autorzy zadeklarowali brak konfliktu interesów. Zastosowano niestandardowe skróty: wewnętrzna sekwencja wskazówek (IGS); kanał chlorku mięśnia szkieletowego mięśnia szkieletowego (cClC-1); wzmocnione białko o zielonej fluorescencji (EGFP); region nieprzetłumaczony (UTR).
[hasła pokrewne: jagody goji opinie, kaki kalorie, kalorie banan ]