Kontrolowanie kosztów opieki zdrowotnej ad

Propozycja Kerry koncentruje się bardziej na ograniczaniu kosztów niż plan Busha. Jednak znaczna poprawa przystępności cenowej w obu planach wynikałaby raczej ze zwiększenia dotacji rządowych niż z jakiegokolwiek zmniejszenia tempa wzrostu kosztów podstawowych. Na przykład, Kerry proponuje refundację sponsorowanych przez pracodawcę planów zdrowotnych za 75 procent katastroficznych kosztów przekraczających 30 000 USD na osobę, o ile pracodawcy przekazują oszczędności pracownikom poprzez zmniejszenie ich udziału w składkach. Ta propozycja reasekuracji zwiększyłaby przystępność cenową nie poprzez spowolnienie trendów kosztowych, ale poprzez zastąpienie płatności rządowych płatnościami pracowników. Bush podkreśla również przystępność cenową, a nie ograniczanie kosztów w swojej propozycji ulgi podatkowej na zakup indywidualnego ubezpieczenia. W rzeczywistości istnieją cztery podstawowe opcje spowalniania trendów w wydatkach na opiekę zdrowotną: można zwiększyć efektywność świadczenia opieki zdrowotnej; zwiększenie zachęt finansowych dla pacjentów do ograniczenia korzystania z usług medycznych; zwiększyć kontrolę administracyjną korzystania z tych usług; lub ograniczyć zasoby dostępne dla systemu opieki zdrowotnej. Systemy opieki zdrowotnej na całym świecie dążą do zmian we wszystkich czterech opcjach, a powodzenie ich wysiłków zależy częściowo od tego, w jaki sposób stosuje się energicznie narzędzia ograniczania kosztów. Ale sukces nie przychodzi łatwo. Po pierwsze, wszystkie wydatki na opiekę zdrowotną stanowią dochód kogoś innego, a ci, którzy mają do czynienia z utratą dochodów, będą starali się zablokować wysiłki mające na celu ograniczenie kosztów. Ponadto każda z tych opcji, z wyjątkiem możliwego wyjątku, wymaga od niektórych osób mniejszej opieki medycznej, niż by sobie życzyły. W przeważającej części nasi przywódcy nie chcieli uznać nieodłącznych kompromisów między kosztami opieki zdrowotnej a dostępem do opieki.
Rząd może być w stanie przyczynić się do efektywności systemu opieki zdrowotnej, wspierając rozwój i instalację technologii informatycznych w celu poprawy koordynacji opieki nad pacjentem; obaj kandydaci zaproponowali dotacje na ten cel, chociaż nie przyznają się do niepewności co do tego, czy uda się obniżyć koszty. Większa zgodność z praktyką medycyny opartej na dowodach, dodatkowe badania dotyczące skuteczności leczenia medycznego i większa ocena technologii zanim zostanie ona wykorzystana poza ustawieniami badawczymi, może prowadzić do zwiększenia wydajności, ale żaden z kandydatów nie poświęca wiele uwagi tym kwestiom. Obecne wysiłki zmierzające do poprawy wydajności systemu dają pierwszeństwo poprawie jakości opieki i mają niejasny wpływ na koszty. Na przykład wysiłki zmierzające do zwiększenia wskaźnika zgodności z wytycznymi dotyczącymi praktyki mogą raczej zwiększyć niż zmniejszyć wykorzystanie usług.4 Wielu ekspertów ds. Polityki zdrowotnej zaoferowało niejasne zapewnienia, że wyższa jakość spowodowałaby redukcję kosztów, pozornie w celu uniknięcia uznania że może dojść do kompromisu.
Reforma w zakresie odpowiedzialności zawodowej mogłaby zwiększyć efektywność poprzez ograniczenie zachęt do praktykowania medycyny defensywnej i umożliwienie wykorzystania wyższych składek z tytułu odpowiedzialności za odszkodowanie poszkodowanych pacjentów. Plany Busha i Kerry zmierzają do ograniczenia frywolnych strojów i odszkodowań karnych, które mogą zostać przyznane, ale tylko Bush faworyzuje pułapy nagród za wszystkie nieekonomiczne szkody.
Propozycja Kerry ego, aby założyć pulę ubezpieczeń do ubezpieczenia, która przypominałaby program świadczeń zdrowotnych dla pracowników federalnych, mogłaby, jeśli się powiedzie, zwiększyć udział dolarów ubezpieczeniowych, co przynosi korzyści, zmniejszając koszty sprzedaży i tworząc bardziej konkurencyjny rynek dla ubezpieczenia zdrowotnego.
W ostatnich latach pracodawcy podjęli takie kroki, jak zwiększenie odliczeń, aby przenieść większe koszty na pracowników, dając im motywację finansową do korzystania z mniejszej liczby usług.
[patrz też: układy buforowe krwi, kruczenie jelit, obrzęki opadowe ]
[przypisy: kalprotektyna, kardiowersja elektryczna, kiełki słonecznika ]