psie choroby odkleszczowe

Wyniki te sugerują, że oddziaływanie wiążące kapsułki-CD44 może być najważniejsze podczas wczesnej fazy przyłączania bakterii, podczas gdy alternatywne oddziaływania ligand-receptor przeważają podczas późniejszej fazy. Figura 5 Hamowanie przyłączania GAS do keratynocytów myszy przez egzogenny kwas hialuronowy. Dane reprezentują średnią. SD adherentnych bakterii odzyskanych po inkubacji keratynocytów z GAS w obecności żadnego inhibitora, kwasu hialuronowego (HA) lub kwasu alginowego (AL) we wskazanym czasie po dodaniu GAS do keratynocytów. Wstępne traktowanie myszy egzogennym kwasem hialuronowym zmniejsza kolonizację gardła przez GAS. Opisane tutaj eksperymenty wskazały, że egzogenny kwas hialuronowy może konkurować o wiązanie GAS z komórkami nabłonka in vitro. Sprawdziliśmy, czy to samo zjawisko może działać in vivo w mysim modelu kolonizacji gardła. Myszy wstępnie traktowano donosowym podawaniem kwasu hialuronowego (20 ul mg / ml roztworu) 5 godzin przed inokulacją donosową za pomocą GAS. Kolonizacja zwierząt traktowanych kwasem hialuronowym została zmniejszona o około 60. 80% w porównaniu ze zwierzętami kontrolnymi wcześniej traktowanymi PBS lub zwierzętami wstępnie traktowanymi kwasem alginowym (P <0,0001; Figura 6). To, że wstępne traktowanie kwasem hialuronowym może zmniejszyć kolonizację po prowokacji bakteryjnej, dodatkowo potwierdza hipotezę, że interakcja z CD44 pośredniczy w przyłączeniu GAS do błony śluzowej gardła. Co więcej, sugeruje to możliwość, że podawany miejscowo kwas hialuronowy lub analog, który wiąże się z CD44, może być skutecznym sposobem zapobiegania zakażeniu gardła GAS podczas okresu intensywnego narażenia, takiego jak wybuch epidemii lub epidemia. Ryc. 6 Zapobieganie kolonizacji gardła GAS przez wstępne potraktowanie kwasem hialuronowym. Dane przedstawiają frakcję myszy z dodatnimi hodowlami gardła dla GAS w każdym z 3 dni po donosowej inokulacji GAS po wstępnym traktowaniu PBS, kwasem hialuronowym (HA) lub kwasem alginowym (AL) (n = 13 myszy na grupę). Dyskusja Chociaż sugeruje się, że wiele oddziaływań ligand-receptor odgrywa rolę w patogenezie infekcji przez różne mikroorganizmy, istnieje stosunkowo niewiele tych, dla których rygorystyczne dowody eksperymentalne potwierdzają znaczącą rolę in vivo. Niniejsze badanie dostarcza dowodów na to, że białko CD44 wiążące hialuronian działa jako receptor przyłączania GAS do nabłonkowych komórek gardła in vitro i in vivo, wyniki zgodne z badaniami in vitro przyłączenia GAS do ludzkich keratynocytów (10). Kilka cząsteczek powierzchniowych GAS oprócz kapsułki kwasu hialuronowego jest związanych z przyleganiem organizmów do komórek nabłonka; jednakże te alternatywne adhezyny nie były w stanie pośredniczyć w efektywnej kolonizacji, gdy interakcja między kapsułką kwasu hialuronowego a nabłonkowym CD44 była zakłócona przez blokujące przeciwciało, egzogenny kwas hialuronowy lub zmniejszoną nabłonkową ekspresję CD44. Szczepy GAZu, które nie zawierają kapsułki kwasu hialuronowego, przylegają do komórek nabłonka in vitro przynajmniej tak dobrze, jak zakapsułkowane szczepy; jednak szczepy z niedoborem kapsułek kolonizują gardło słabo in vivo i są niezjadliwe w eksperymentalnych modelach infekcji (16, 17, 29). Dlatego wydaje się, że skuteczna kolonizacja gardła przez wirulentne szczepy GAS wymaga specyficznego oddziaływania polisacharydu otoczkowego GAS z CD44. Jednym ograniczeniem niniejszego badania jest to, że wyniki uzyskane u myszy niekoniecznie są dokładnym odzwierciedleniem interakcji GAS z ludzkim żywicielem. GAS jest przede wszystkim ludzkim patogenem; wiele szczepów związanych z ludzkim zapaleniem gardła jest względnie nieskutecznych w infekowaniu dróg oddechowych myszy. Odwrotnie, zjadliwy wirus myszy szczep B514-Sm stosowany w naszych badaniach in vivo nie jest w pełni reprezentatywny dla większości klinicznych izolatów GAS, ponieważ ekspresja genów regulowanych mga, w tym białka M, jest bardzo niska (30). [więcej w: jagody goji opinie, kalorie banan, jaskolcze ziele ]