pulmonolog krosno odrzańskie

Lokalizację CD31 analizowano w przekrojach guza pierwotnego nowotworu, jak również w reprezentatywnych polach o dużym powiększeniu z każdego guza (Figura 6, C i D). Naczynia krwionośne w nowotworach eksprymujących SEMA3F (Figura 6D) okazały się mniejsze, mniej rozgałęzione i mniej liczne niż kontrolne naczynia krwionośne guza (Figura 6C). Kwantyfikację angiogenezy nowotworu przeprowadzono przez porównanie 100 niezależnych pól z każdej grupy przy użyciu oprogramowania IPLab (Scanalytics Inc.). Stwierdzono, że guzy wykazujące ekspresję SEMA3F zawierają prawie połowę liczby naczyń na jednostkę powierzchni w porównaniu z guzami kontrolnymi (28 / mm2 vs. 53 / mm2). Ponadto, ekspresja SEMA3F powodowała zmniejszenie średniej powierzchni naczynia w guzach do 56% kontroli (335. M2 w porównaniu z 593. M2) i zmniejszenie całkowitej powierzchni naczynia w guzach do 39% kontroli (14 232. M2 w porównaniu z 36174. M2). . Figura 6SEMA3F hamuje angiogenezę nowotworu. Barwienie CD31 w guzach pozbawionych (A, C, E i G) i wyrażających SEMA3F (B, D, F i H). Naczynia wyglądają na niebieskie w cienkich (8 .m) kriosekcji (A. D) lub zielonych fluorescencyjnych w grubych (30. M) kriosekcji (E. H). (A i B) Skany przekrojów poprzecznych całego guza pierwszorzędowego wybarwione CD31. Pasek skali: mm. (C i D) Reprezentatywne pole z każdego nowotworu (w obszarze nie-martwiczym) jest pokazane przy większym powiększeniu (C z pola w A; D z pola w B). (EHH) Zastosowano gęste kriosekacje do wykrywania neowaskularyzacji i kiełkowania (gwiazdek) z otaczających naczyń skóry do guzów. Skaluj pręty w C. H: 200. M. Naczynie krwionośne wyrastające z otaczającego mikrośrodowiska skóry do guza analizowano przez barwienie grubych kriosekcji (30 .m) przeciwciałami CD31. Guzy kontrolne były dobrze unaczynione, podobnie jak leżąca na skórze właściwej (Figura 6E), a naczynia mogły wyrastać z leżących poniżej skórnych naczyń krwionośnych do guzów kontrolnych (Figura 6G, gwiazdki). Z drugiej strony, nowotwory wykazujące ekspresję SEMA3F zawierały mniej naczyń i pędów ze względnie cienką wyściółką EC, podczas gdy większość naczyń krwionośnych pozostawała w okolicach okołoustnych (Figura 6, F i H). Na Figurze 6F wydaje się, że normalne naczynia krwionośne skóry są blokowane przed inwazją nowotworu. SEMA3F indukuje chemorepulsację EC in vitro. Blokowanie unaczynienia guza przedstawione na Figurze 6F sugeruje możliwy mechanizm, w którym SEMA3F odpycha naczynia krwionośne skóry w sposób podobny do tego, w którym SEMA3F odpycha rosnące aksony od SCG (12). W celu zbadania tej możliwości ustalono system współhodowli EC i komórek nowotworowych eksprymujących SEMA3F (rysunek 7). Zastosowano komórki śródbłonka świń aorty (PAE), ponieważ są pozbawione endogennych NRP1 i NRP2 i można je stabilnie transfekować dowolnym z tych genów. Komórki PAE wyrażają pleksy A1 i A2, receptory transbłonowe, które pośredniczą w sygnalizacji semaforyny, jak zaobserwowano w analizie RT-PCR (dane nie przedstawione). Gdy komórki PAE eksprymujące NRP2 hodowano do konfluencji i komórki SM / SEMA3F dodawano do współhodowli (Figura 7A), duże obszary klirensu były widoczne w hodowli EC przez 12 godzin (Figura 7B). W ciągu 48 godzin strefy te były znacznie większe (rysunek 7C). W kokulturze komórki nowotworowe są identyfikowane jako większe komórki znajdujące się pośrodku stref wolnej przestrzeni (Ryc. 7, B i C, zielone strzałki). Jako kontrole, komórki PAE NRP2 nie miały stref klirensu, gdy były hodowane wspólnie z komórkami nowotworowymi pozbawionymi ekspresji SEMA3F (Figura 7D); podobnie, komórki PAE eksprymujące NRP1, funkcjonalny receptor dla SEMA3A, nie wycofały się z komórek SM / SEMA3F (Figura 7E, Figura 8C). Po 9 godzinach można zaobserwować wiele stref prześwitu w całym zbiorowisku przy mniejszych powiększeniach (Ryc. 7, F i G). Przy większych powiększeniach (Ryc. 7, H i I) łatwo zauważyć, że komórki PAE NRP2 oddzielają się od komórek SM / SEMA3F
[przypisy: klasyfikacja icd 10, jęczmień zielony opinie, kaki kalorie ]