Rola niedokrwiennej niedomykalności zastawki mitralnej w patogenezie ostrego obrzęku płuc cd

Proces ten był zaślepiony i skomputeryzowany, co dało w sumie 46 pacjentów w grupie porównawczej, z których wszyscy wyrazili zgodę na udział w badaniu. Protokół został zatwierdzony przez instytucjonalną komisję rewizyjną Uniwersyteckiego Szpitala w Liege, a wszyscy pacjenci wyrazili pisemną, świadomą zgodę. Ćwiczenie Echokardiografia
Przeprowadzono ograniczone, stopniowane, testowe ćwiczenia rowerowe z pacjentami w półsiedzącej pozycji na nachylonym stole do ćwiczeń. Beta-adrenolityki nie były podawane ani w dniu poprzedzającym badanie, ani przed poranną próbą. Po początkowym obciążeniu pracą 25 W utrzymywanym przez sześć minut, obciążenie zwiększano co dwie minuty o 25 W. Co dwie minuty mierzono ciśnienie krwi i uzyskiwano elektrokardiogram 12-odprowadzeniowy. W trakcie testu uzyskano dwuwymiarowe i dopplerowskie zapisy echokardiograficzne.
Pomiary echokardiograficzne
Badanie echokardiograficzne wykonano za pomocą urządzenia do obrazowania Acuson Sequoia z szeregową matrycą. Dane echokardiograficzne dwuwymiarowe i dopplerowskie uzyskano w formacie cyfrowym i przechowywano na dyskach optycznych do analizy off-line. Dla każdego pomiaru uśredniono co najmniej trzy cykle sercowe. Ten sam doświadczony obserwator przeanalizował wszystkie echokardiogramy wykonywane za pomocą Dopplera. Czytelnik nie wiedział, czy pacjent miał ostry obrzęk płuc.
Oceniliśmy ilościowo niedomykalność mitralną za pomocą zarówno ilościowej metody Dopplera – z zastosowaniem objętości skoku mitralnego i aorty – jak i metody powierzchniowej powierzchni proksymalnej, jak opisano wcześniej.7 Promień proksymalnej isovelocity mierzono od co najmniej trzech ramek z optymalną zbieżnością przepływu. Największy promień, zwykle w połowie skurczu, został wybrany do analizy. Objętość zwrotną i skuteczny obszar otworu zwrotnicy zostały obliczone przy użyciu standardowych wzorów. Gdy metodę powierzchni proksymalnej izovelocity można zastosować zarówno w spoczynku, jak i podczas stresu, wyniki obu metod uśredniono. Powtarzalność wstecznej oceny ilościowej niedomykalności mitralnej w spoczynku i podczas wysiłku w naszym laboratorium7. Rejon zastawek zastawkowych oceniano na podstawie przymostkowego widzenia w osi długiej w środkowym systole i obejmował on obszar zamknięty pomiędzy płaszczyzna pierścieniowa i płaty zastawki mitralnej. Skurczowe ciśnienie tętnicy płucnej (w milimetrach słupa rtęci) oszacowano na podstawie gradientu ciśnienia skurczowego mięśnia poprzecznego w osoczu za pomocą zmodyfikowanego równania Bernoulliego (.P = 4v2, gdzie .P jest gradientem ciśnienia trójdzielnego w milimetrach słupa rtęci, a v jest maksymalną prędkością trójdzielny strumień zwrotny w metrach na sekundę). Charakterystyka funkcji rozkurczowej lewej komory, którą mierzyliśmy, obejmowała prędkości szczytowe fali E (wczesny rozkurcz) i falę A (późny rozkurcz), stosunek tych prędkości, czas relaksacji izowolumicznej i czas spowolnienia fali E.
Analiza statystyczna
Zmienne ciągłe wyrażono jako średnie . SD. Test t-Studenta wykorzystano do oceny różnic między wartościami średnimi. Zmienne kategoryczne porównano z dokładnym testem Fishera. Wszystkie podane wartości P obliczono na podstawie dwustronnych testów, a wartość P mniejszą niż 0,05 uważano za wskazującą na istotność statystyczną
[podobne: wysiękowe zapalenie płuc, cienki stolec przyczyny, kalikreina ]
[więcej w: kalprotektyna, kardiowersja elektryczna, kiełki słonecznika ]