Świeża pełna krew kontra zrekonstruowana krew do pompowania zastrzyków w chirurgii serca u niemowląt ad 5

Charakterystyka wyjściowa pacjentów. Opiekunowie 266 pacjentów wyrazili świadomą zgodę na udział dzieci w badaniu. Trzydziestu czterech pacjentów zostało wykluczonych, ponieważ losowo przydzielony produkt krwi był niedostępny. Dodatkowych 27 pacjentów wykluczono z innych przyczyn, w tym z zastosowania gruczołowego roztworu do wstępnego leczenia, przedoperacyjnej infekcji i wycofania zgody opiekunów. W sumie 205 pacjentów zostało poddanych randomizacji i otrzymało przypisane im produkty krwiopochodne do pobudzenia obwodowego układu sercowo-płucnego. Czterech pacjentów zostało zdyskwalifikowanych, ponieważ nie uzyskano niezbędnych przedoperacyjnych danych laboratoryjnych, a jeden z nich, ponieważ oślepienie nie zostało zachowane. W sumie do badania włączono 200 pacjentów, 96 w grupie ze świeżą pełną krwią i 104 w grupie rekonstytuowanych krwi. Charakterystyka demograficzna, diagnozy i wskaźniki przedoperacyjnej choroby były podobne w obu grupach (tab. 1). Śródoperacyjne dane
Tabela 2. Tabela 2. Wyniki śródoperacyjne i pooperacyjne. Nie było istotnych różnic między grupami w śródoperacyjnych zmiennych (tabela 2). Mediana wieku świeżej krwi pełnej wynosiła 47,6 godziny (25 i 75 percentyle, 45,8 i 50,7 godziny), a średni wiek upakowanych krwinek czerwonych użytych do rekonstytucji krwi wynosił 139,5 godziny (25 i 75 percentyle, 117,0 i 162,7 godziny ) (P <0,001).
Wyniki kliniczne
Ryc. 1. Ryc. 1. Wyniki kliniczne u niemowląt, które otrzymały albo świeżą pełną krew, albo zrekonstytuowaną krew do zalewania krążenia pozaustrojowego. Dolne i górne granice pól wskazują 25 i 75 percentyle, a poziome linie i wartości w polach median. Nie było istotnej różnicy między grupami w odniesieniu do pierwotnej zmiennej wynikowej (przeżycie i długość pobytu na oddziale intensywnej terapii do 7 dnia) lub czas trwania wentylacji mechanicznej. Jednak pacjenci, którzy otrzymywali odtworzoną krew do wszczepienia, mieli krótszą długość pobytu na oddziale intensywnej terapii.
Wśród dzieci, które otrzymały odtworzoną krew, zaobserwowano trend w kierunku niższej mediany dla pierwotnej zmiennej wynikowej (wynik złożony dla przeżycia i długości pobytu na oddziale intensywnej terapii) niż wśród osób, które otrzymały świeżą krew pełną (4,0 vs. 5,0, P = 0,10) (Figura 1). Podobnie, modyfikacja post hoc zmiennej wyniku złożonego w celu uwzględnienia dni spędzonych na oddziale intensywnej opieki do 28 dnia po operacji (z odpowiednio przypisaną umieralnością 29 punktów) nie wykazała istotnej różnicy między grupami (4,0 vs. 5,5, P = 0,16). Dodatkowe analizy podgrup post hoc, w tym badanie kohort ze zmianami w pojedynczej komórce, kohorty z uszkodzeniami dwukomorowymi i kohortami pogrupowanymi według wieku (.28 dni [noworodki] lub> 28 dni [niemowlęta]) nie wykazały istotnych różnic w wynikach między pacjentami, którzy otrzymali świeżą krew pełną a tymi, którzy otrzymali rekonstytuowaną krew.
Ryc. 2. Ryc. 2. Skumulowany bilans płynów podczas pierwszych 72 godzin po pobudzeniu sercowo-płucnym u niemowląt, które otrzymały albo świeżą pełną krew, albo zrekonstytuowaną krew do zalewania obwodu krążenia pozaustrojowego
[podobne: komórki oksyfilne, cienki stolec przyczyny, wysiękowe zapalenie opłucnej ]
[patrz też: klasterowe bóle głowy, olx wielun, klasyfikacja icd 10 ]