Świeża pełna krew kontra zrekonstruowana krew do pompowania zastrzyków w chirurgii serca u niemowląt ad 8

Wielkość tego spadku tłumaczy się użyciem dwóch dawców do rekonstytucji krwi i pojedynczym dawcą świeżej krwi pełnej. Poza tą początkową korzyścią, nie było znaczącej różnicy w liczbie kolejnych ekspozycji dawcy pomiędzy grupami, obserwacja zgodna z odkryciem, że rekonstytuowana grupa krwi nie miała większego krwawienia pooperacyjnego niż grupa świeżo-pełnej krwi. Bardziej rygorystyczne kryteria kwalifikowalności dawców i bardziej czułe testy na obecność kwasów i kwasów nukleinowych w wykrywaniu wirusów zminimalizowały ryzyko związane z dodatkową ekspozycją dawcy (transmisja wirusa HCV i HIV występuje w mniej niż transfuzji w milion19). Co więcej, ryzyko to można całkowicie wyeliminować przez odtworzenie krwi od pojedynczego dawcy. Natomiast ryzyko związane z dodatkowym dniem wentylacji mechanicznej i dodatkowym dniem na oddziale intensywnej terapii jest znacznie większe. Częstość zakażeń u pacjentów poddawanych zabiegom kardiochirurgicznym wynosi 23 na 1000 dni, a odsetek ten jest o 50% większy niż w ogólnej populacji pacjentów na oddziale intensywnej terapii pediatrycznej.20 Ponadto oszacowano śmiertelność związaną z zakażeniem szpitalnym u dzieci. 11 procent. [21] U niemowląt, wydłużony czas spędzony na oddziale intensywnej terapii po operacji wrodzonej wady serca jest również związany z pogorszeniem funkcji poznawczych.22 Uwagę zwraca także względne koszty użycia rekonstytuowanej krwi w porównaniu ze świeżą krwią pełną. Jeżeli opłaty są stosowane jako substytut rzeczywistych kosztów, na podstawie danych z naszego systemu szpitalnego, istnieje dodatkowa opłata za centrum krwi w wysokości 110 USD na terapię z odtwarzaniem krwi; jednak wydłużony pobyt na oddziale intensywnej opieki medycznej związany z zastosowaniem gruntowania świeżej krwi spowoduje dodatkowe opłaty w wysokości 5750 USD. Ta kwota nie obejmuje dodatkowych opłat za leki i inne terapie związane z przedłużoną intensywną opieką. Ponieważ w Stanach Zjednoczonych przeprowadza się rocznie około 19 000 operacji z wrodzoną wadą serca, 23 z przewagą wymagającą stosowania krążenia pozaustrojowego, łączne oszczędności wynikające z użycia rekonstytuowanej krwi do pobudzenia obwodnicy mogą być znaczne. Co więcej, z punktu widzenia centrów krwi już zmagających się z potrzebą utrzymania zapasów produktów krwiopochodnych, które pozostają tuż przed popytem, 24 dostarczanie świeżej krwi pełnej zmniejsza kontrolę zapasów i dochody, ponieważ wiele jednostek płytek krwi i świeżo mrożonego osocza nie jest uzyskiwanych .
Podsumowując, stosowanie świeżej krwi pełnej do pobudzania krążenia obwodowego u noworodków i niemowląt nie daje znaczącej klinicznej lub biochemicznej przewagi nad pierwotnym leczeniem kombinacją czerwonych krwinek i świeżo mrożonego osocza. Przeciwnie, stosowanie świeżej krwi pełnej wiąże się z przedłużonym pobytem na oddziale intensywnej terapii, zwiększonym przeciążeniem okołooperacyjnym i zwiększonym czasem trwania wentylacji mechanicznej. Naszym zdaniem, te zagrożenia kliniczne przeważają nad ryzykiem związanym z dodatkową ekspozycją dawcy związaną z preparowaniem uzupełnionej krwi. Zastosowanie składników krwi od jednego dawcy może całkowicie wyeliminować tę wadę Co więcej, negatywny wpływ pobudzenia obwodowo-płucnego ze świeżą krwią pełną na operacje w centrum krwi dodatkowo podważa uzasadnienie i przestrzeganie tej długotrwałej praktyki.
[hasła pokrewne: specjalizacje lekarskie warszawa, zespół dravet, papkowaty stolec ]
[hasła pokrewne: osp opalenica, jagody goji opinie, jak szybko obniżyć ciśnienie ]