Świeża pełna krew kontra zrekonstruowana krew do pompowania zastrzyków w chirurgii serca u niemowląt ad

Przeciwnicy stosowania świeżej krwi pełnej wskazują na trudności logistyczne związane z jej pobraniem i przyspieszonymi testami, a także utratę zapasów krwiopochodnych w postaci produktów separacji krwi. Większość zgłoszonych danych dotyczących stosowania krwi pełnej pochodzi z badań przeprowadzonych u dorosłych w trakcie operacji urazowej lub transplantacyjnej. U dorosłych, którzy utraciły duże objętości krwi, stwierdzono, że przetaczanie całej krwi minimalizuje koagulopatię rozcieńczającą, zmniejsza narażenie dawcy (tj. Liczbę dawców, od których otrzymano produkty do transfuzji), 13 i przywraca agregację płytek. badanie pediatryczne, Manno i in. wykazano, że dzieci w wieku poniżej dwóch lat poddawane operacjom kardiochirurgicznym tracą mniej krwi pooperacyjnie, jeżeli ich wymagania dotyczące przetoczeń pooperacyjnych zostaną pokryte świeżą krwią pełną.15 Agregacja płytek krwi, utrzymywana u osób otrzymujących świeżą krew pełną, była obserwował korzyści hemostatyczne.
Nie przeprowadzono jeszcze żadnych badań, czy pobudzenie obwodowego krążenia pozaustrojowego świeżą krwią pełną poprawia hemostazę. Podobnie, nietestowane jest pojęcie, że zalewanie świeżą krwią pełną jest korzystne, ponieważ jest związane ze zmniejszoną stymulacją stanu zapalnego. Dlatego staraliśmy się określić, oceniając zarówno zmienne kliniczne, jak i biochemiczne, czy zalanie obwodu krążeniowo-obwodowego świeżą krwią pełną jest korzystne w porównaniu z pobudzaniem obwodowym produktami krwiopochodnej u dzieci w wieku poniżej roku życia, które przechodzą operacja serca.
Metody
Projekt badania
Podstawową hipotezą tej prospektywnej, randomizowanej, podwójnie ślepej, kontrolowanej próby było to, że użycie świeżej krwi pełnej do pobudzenia obwodowego układu sercowo-płucnego zmniejszyłoby, o jeden punkt, wynik dla zmiennej złożonej składającej się z przeżycia i długości pobytu w intensywna terapia w porównaniu z użyciem preparatów do rekonstytucji krwi. Podano jeden punkt za każdy dzień pooperacyjnego powrotu do zdrowia na oddziale intensywnej opieki medycznej, do maksymalnego wyniku równego 7. Pacjenci, którzy zmarli przed 28 dniem pooperacyjnym otrzymali wynik 8. Analiza mocy na podstawie danych historycznych danych z intensywnej terapii oraz poziom . wynoszący 0,05 i . 0,20, wskazywał, że dla każdej grupy badawczej wymagane byłoby 100 pacjentów.
Dochodzenie, które przeprowadzono między styczniem 1999 r. A styczniem 2003 r. W Centrum Medycznym dla dzieci w Dallas, zostało zatwierdzone przez instytutowy zespół kontrolny przy University of Texas Southwestern Medical Center w Dallas. Pisemną świadomą zgodę uzyskano od opiekuna prawnego lub opiekunów każdego pacjenta przed rejestracją. Rada ds. Bezpieczeństwa danych i monitoringu złożona z trzech pediatrycznych subspecjalistów (hematolog, intensiktor i intensiktor serca) z dwóch zewnętrznych instytucji przeprowadziła tymczasową analizę wyników z pierwszych 74 pacjentów. Po zapoznaniu się z danymi, rada zaleciła, aby badanie przystąpiło do zaplanowanej rekrutacji 200 pacjentów. Następnie zarząd spotkał się ponownie, aby dokonać przeglądu ostatecznych wyników dochodzenia i ogłosił ukończenie badania.
Uczestnicy badania
Dzieci poniżej roku życia z wrodzoną wadą serca, które wymagały operacji kardiochirurgicznej, były kolejno rekrutowane do badania
[hasła pokrewne: mikroangiopatia zakrzepowa, emg kielce, usuwanie ósemek lublin ]
[podobne: jarmuż właściwości, jaskolcze ziele, jęczmień zielony opinie ]