Wspaniały przypadek Erythrasmy

61-letni mężczyzna miał czerwonobrązową wysypkę w pachwinie; miał wysypkę od ponad 30 lat i opisał ją jako łagodnie świądową. Po tym, jak wysypka nie ustąpiła przy stosowaniu licznych dostępnych na receptę i dostępnych bez recepty środków przeciwgrzybiczych, miejscowych preparatów kortykosteroidowych o różnych mocach, środkach zmiękczających i środkach leczniczych, pacjent w końcu przypisał ten stan barwieniu skóry z ciemnego zabarwienia. bielizna. Badanie fizykalne ujawniło rozproszoną, brązowawą, łuszczącą się płytkę w obustronnych obszarach nadtwardówkowych w pachwinie, z dobrze odgraniczonym zakresem zamkniętych części intrygujących fałd (Panel A). Tablica nie ma ostatecznej, podniesionej, rumieniowej granicy z centralnym oczyszczaniem. Przygotowanie skrobii z wodorotlenku potasu było negatywne dla elementów grzybów. Oświetlenie tablicy za pomocą lampy Wooda, która emituje promieniowanie ultrafioletowe A, ujawniło świetlistą, koralowoczerwoną fluorescencję, charakterystyczną dla pigmentów porfiryn wytwarzanych przez Corynebacterium minutissimum w erythrasma (Panel B). Tablica oczyszczała się z łatwością stosując dwa razy dziennie miejscowy żel zawierający 2% erytromycyny. 61-letni mężczyzna miał czerwonobrązową wysypkę w pachwinie; miał wysypkę od ponad 30 lat i opisał ją jako łagodnie świądową. Po tym, jak wysypka nie ustąpiła przy stosowaniu licznych dostępnych na receptę i dostępnych bez recepty środków przeciwgrzybiczych, miejscowych preparatów kortykosteroidowych o różnych mocach, środkach zmiękczających i środkach leczniczych, pacjent w końcu przypisał ten stan barwieniu skóry z ciemnego zabarwienia. bielizna. Badanie fizykalne ujawniło rozproszoną, brązowawą, łuszczącą się płytkę w obustronnych obszarach nadtwardówkowych w pachwinie, z dobrze odgraniczonym zakresem zamkniętych części intrygujących fałd (Panel A). Tablica nie ma ostatecznej, podniesionej, rumieniowej granicy z centralnym oczyszczaniem. Przygotowanie skrobii z wodorotlenku potasu było negatywne dla elementów grzybów. Oświetlenie tablicy za pomocą lampy Wooda, która emituje promieniowanie ultrafioletowe A, ujawniło świetlistą, koralowoczerwoną fluorescencję, charakterystyczną dla pigmentów porfiryn wytwarzanych przez Corynebacterium minutissimum w erythrasma (Panel B). Tablica oczyszczała się z łatwością stosując dwa razy dziennie miejscowy żel zawierający 2% erytromycyny.

Scott D. Miller, MD
Waccamaw Dermatology, Myrtle Beach, SC 29572

Kathleen David-Bajar, MD
Brooke Army Medical Center, Fort Sam Houston, TX 78234-6000

Powołując się na artykuły (6)
[hasła pokrewne: pompa krążeniowa, stolec owczy, niedrożność dwunastnicy ]
[patrz też: osp opalenica, jagody goji opinie, jak szybko obniżyć ciśnienie ]