Wzorce wzrostu i ryzyko raka piersi u kobiet cd

W związku z tym ręcznie pobraliśmy szkolne zapisy zdrowotne w zagnieżdżonym, kohortowym schemacie u wszystkich kobiet w 2005 r., Które urodziły się w latach 1940-1970, u których wystąpił rozwój raka piersi w okresie obserwacji i kohorty 5500 losowo wybranych kobiet, które były stratyfikowane według urodzenia kohorta zgodnie z rozkładem przypadków. Informacje na temat wieku w okresie menarche zostały pobrane dla 3610 kobiet, z których 950 miało raka piersi. Analizy dotyczące wieku w okresie menarche zostały przeprowadzone przy użyciu regresji Coxa, z osiągniętym wiekiem jako podstawową zmienną czasową oraz z kohortą urodzeniową jako zmienną warstwową. Analizy regresji Coxa (z silną estymacją wariancji w celu uniknięcia przeszacowania precyzji z powodu nadpróbkowania przypadków) zostały wykonane przy użyciu procedury STCOX (oprogramowanie statystyczne Stata, wersja 8) .5 Obserwacja przebiegała tak, jak w Poissonie. regresja.
Tabela 1. Tabela 1. Skorygowane ryzyko względne raka piersi w zależności od masy urodzeniowej, wieku przy wzroście piku, wieku w Menarche i wzrostu oraz BMI w wieku 14 lat w kohorcie 117.415 kobiet. Ocenialiśmy ryzyko populacyjne dla każdej zmiennej w scenariuszach, w których każdej kobiecie przypisano medianę w najniższej kategorii (w przypadku masy i wzrostu masy ciała w wieku 14 lat) lub najwyższą kategorię (w przypadku BMI w 14 lat i wiek w szczycie wzrostu) (tabela 1). Ryzyko związane z populacją oszacowano dla każdej zmiennej na podstawie rozkładu czynników ryzyka przedstawionych w tabeli i względnego ryzyka (oszacowanego na podstawie trendu) dla mediany wartości każdego kwintyla.
Wyniki
W naszej grupie 141 393 dziewcząt, które miały numery CRS, było 128 505 zestawów pomiarów masy i wzrostu. Ogółem, 89 procent dziewcząt miało 5 do 12 pomiarów (mediana, 8). Mediana wieku (. SD) przy pierwszym pomiarze wynosiła 7,2 . 1,1 roku, a mediana wieku w ostatnim pomiarze wynosiła 14,5 . 2,0 lat. Wszystkie późniejsze analizy ograniczyliśmy do 117 415 kobiet z pełnymi informacjami na temat masy ciała i wzrostu w 8, 10, 12 i 14 roku życia oraz wieku w szczytowym okresie wzrostu. W tej kohorcie 3340 przypadków raka piersi obserwowano podczas 3 333 359 osobolat obserwacji.
Jak pokazuje tabela 1, wiek w okresie menarche (dane były dostępne dla 3610 kobiet), szacowany wiek w szczycie wzrostu, a wskaźnik BMI w wieku 14 lat był odwrotnie proporcjonalny do względnego ryzyka raka piersi. Masa urodzeniowa (dane były dostępne dla 91.601 kobiet), a wzrost w wieku 14 lat wykazał dodatni związek z względnym ryzykiem raka piersi. Nie stwierdzono żadnych zmian, gdy skorygowaliśmy parytet i wiek przy porodzie.
Tabela 2. Tabela 2. Skorygowane ryzyko względne raka piersi zgodnie ze zmianami wysokości i BMI podczas różnych okresów w dzieciństwie. Zbadaliśmy, czy wzrost w jakimkolwiek określonym przedziale wiekowym wpływał na ryzyko raka piersi. Wykorzystaliśmy wiek w szczycie wzrostu, aby podzielić okres od 8 do 14 lat na następujące trzy przedziały: od 8 roku życia do szczytu roku, w szczycie roku, a od szczytu do 14 roku życia. Rok szczytowy został zdefiniowany jako 12-miesięczny okres rozpoczynający się 6 miesięcy przed szacowanym wiekiem w szczycie wzrostu
[hasła pokrewne: wysiękowe zapalenie opłucnej, pompa krążeniowa, stolec owczy ]
[przypisy: kalprotektyna, kardiowersja elektryczna, kiełki słonecznika ]